Hrvatska u osmini finala Eurobasketa igra protiv Češke (a pobjednik ide na Srbiju)

Utakmice osmine finala igraju se za vikend, a četvrtfinala 15. i 16. rujna

Dario Šarić

Košarkaška reprezentacija Češke bit će protivnik Hrvatskoj u nedjelju u 12 sati u osmini finala Eurobasketa, a pobjednik te utakmice će u srijedu 16. rujna igrati protiv pobjednika utakmice Srbija – Finska. Za takav rasplet događaja zaslužni su ošarkaši Litve koji su svladali Češku s 85-81 u produžetku i osvojili prvo mjesto u skupini D, dok je Češka osvojila treće mjesto te će se u nedjelju u Lilleu suprotstaviti Hrvatskoj u osmini finala EuroBasketa 2015.

Litva je na poluvremenu zaostajala 10 koševa (27-37), ali su se Litavci vratili sjajnom trećom četvrtinom (28-14) i do pobjede mogli i bez dodatnih pet minuta. Mantas Kalnietis imao je loptu za pobjedu u ruci, ali je njegov pokušaj polaganja ostao na obruču. No, isti je igrač u produžetku ubacio dvije trice i pokrenuo Litvu prema pobjedi. Kuzminskas je s 18 poena bio najbolji strijelac Litve, Jonas Valančiunas je dodao 13 koševa uz 10 skokova, a Kalnietis je završio s 15 poena i 4 asistencije. Schlib je s 18 koševa i 8 skokova bio najbolji strijelac kod Čeha, uz sjajnog Tomaša Satoranskog koji je uz 11 poena imao čak 15 asistencija.