Inter je rezultatski lako svladao Istru i preskočio ju na ljestvici Prve HNL

Dva pogotka zabio je Nestorovski, jednom je precizan bio Mazalović

24.10.2015., SRC Zapresic, Zapresic - MAXtv 1. HNL, 14. kolo, NK Inter Zapresic - NK Istra 1961. Dominik Glavina, Nemin Zolotic. Photo: Davor Puklavec/PIXSELL

U utakmici 14. kola Prve HNL Inter iz Zaprešića na svom je stadionu pobijedio Istru 1961 s uvjerljivih 3-0 (1-0).

Domaći su poveli već u 6. minuti preko makedonskog reprezentativca Ilije Nestorovskog, a odluka o pobjedniku pala je u razdoblju od 54. do 62. minute, kad su Zaprešićani još dvaput svladali gostujućeg vratara Ivešu. Prvo je svoj drugi pogodak na utakmici postigao Nestorovski za 2-0, a konačnih 3-0 postavio je Tomislav Mazalović.

Inter na petome mjestu

Zahvaljujući uvjerljivoj pobjedi nogometaši zaprešićkog Intera preskočili su Istru 1961 na ljestvici Prve HNL i zasjeli na peto mjesto s 19 bodova, dok su Puljani sada šesti sa 17 bodova. Na vrhu je Dinamo s 27 bodova, Hajduk je drugi s 26, a Rijeka treća s 25. Na začelju su Osijek s 10 i Zagreb sa samo četiri boda.

U drugoj utakmici subotnjeg programa 14. kola Prve HNL Hajduk je od 19 sati na Poljudu domaćin Lokomotivi.