Inter je upisao poraz i sada ima samo jedan bod prednosti pred pratnjom

Epitet tragičara utakmice ponio je Interov veznjak Felipe Melo

U derbiju 17. kola talijanskog nogometnog prvenstva Lazio je na San Siru pobijedio Inter 2-1 ostvarivši prvu pobjedu u zadnjih osam kola. Ujedno je rimski klub pomogao i suparnicima trenutačno vodeće momčadi prvenstva da se primaknu Interu samo na bod zaostatka, koliko sada zaostaju Fiorentina i Napoli. Juventus ima tri manje.

Junak u gostujućoj pobjedi bio je dvostruki strijelac Antonio Candreva, dok je epitet tragičara utakmice ponio Interov veznjak Felipe Melo koji je u samoj završnici utakmice načinio dvije velike pogreške otvorivši gostima put do pobjede. Prvo je u 87. minuti skrivio kazneni udarac, a minutu kasnije je dobio i crveni karton zbog oštrog prekršaja. Crveni karton je dobio i gostujući veznjak Sergej Milinković-Savić u 90. minuti.

Perišić asistent

Gosti su poveli golom Antonia Candreve u petoj minuti, Mauro Icardi je izjednačio u 61. minuti na asistenciju našeg Ivana Perišića, no Candreva je u 87. minuti drugim pogotkom donio ‘nebesko-plavima’ pobjedu. I Candreva je umalo postao tragičar jer je u 87. minuti promašio kazneni udarac, no Samir Handanovič je odbio loptu ravno na nogu Candreve koji iz drugog pokušaja nije promašio. Ivan Perišić je igrao cijeli susret za Inter, dok je Mateo Brozović ušao u igru u 58. minuti.