Iranac Sajad Ganjzadeh pobjednik Grand Prix Croatia u karateu na kojem je sudjelovalo 1813 boraca

Pobjedniku je pripalo 2000 eura nagrade

16.01.2016., Samobor, Sportska dvorana - 25. Karate Grand Prix Croatia 2016. Pobjednik Sajad Ganjzadeh.

Iranac Sajad Ganjzadeh pobjednik je 25. Grand prix Croatia turnira u karateu što se tradicionalno održava u Samoboru. U završnom nastupu Iranac je ostvario sve tri pobjede, protiv Bjelorusa Antona Isakaua i Andreja Grineviča, te slovenskog natjecatelja Sebastijana Budihne.

Time je osvojio glavnu nagradu od 2 tisuće eura. Drugi je bio Grinevič, čime je osvojio novčanu nagradu od 500 eura i sedmodnevni boravak u apartmanu na Šolti. Treći je bio Isakau, Slovenac Budihna zauzeo je četvrto mjesto.

206 klubova iz 23 države

U seniorskoj open kategoriji nastupilo je 14 hrvatskih karatista. Do četvrtfinala stigli su Neven Martić i Andjelo Kvesić, a u 3. kolu natjecanje su završili Marijan Logarušić, Alan Šurbek, Goran Lučin, Ante Mrvičić, Ivan Zoričić i Zvonimir Živković.

Danas su na rasporedu natjecanja u katama, te mladjim kategorijama, a na dvodnevnom najvećem sportskom dogadjaju u Samoboru sudjeluje ukupno 1813 natjecatelja iz 206 klubova i 23 zemlje, izmedju ostalog i predstavnici Irana, Izraela i Egipta.