Istra 1961-Osijek 2-1: Puljani stigli do pobjede prvijencima Svrake i Bouhne

U prvoj utakmici bez Pamića na klupi Istra slavila protiv Osijeka

11.04.2015., stadion Aldo Drosina, Pula – MAXtv 1. HNL, 28. kolo, NK Istra 1961 – Hajduk Photo: Dusko Marusic/PIXSELL

U utakmici 13. kola Prve HNL u Puli su nogometaši Istre 1961 pobijedili Osijeka s 2-1 (0-0), te su Puljani sada peti na ljestvici. Svi pogoci pali su u drugom dijelu, a Istra 1961 je uspjela preokrenuti vodstvo Osječana.

Svoje prve prvoligaške minute u dresu Istre su odigrali Vuković i Pamić, a prvijence su zabili Bouhna i Svraka. Premijeru na klupi Istre kao trener imao Robert Rubčić.

Osijek pretposljednji

U 58. minuti gosti su poveli pogotkom bivšeg igrača Istre Gorana Roce iz kaznenog udarca, a pet minuta kasnije za domaćine je izjednačio Muamer Svraka preciznim udarcem s 20 metara. U 79. minuti neopreznost osječke obrane je iskoristio Belgijanac Abdoulkarim Boukha i Istri donio važnu pobjedu.

Istra 1961 je skočila na peto mjesto s 17 bodova, dok je Osijek ostao pretposljednji s 9 bodova. Susret se igrao na stadionu Aldo Drosina, a sudio je pred 1000 gledatelja Frković iz Gospića