Jedan košarkaš Chicago Bullsa srušio je Jordanov rekord. Ovako je to izgledalo

Butler je Raptorsima ubacio 42 poena, od čega rekordnih 40 u drugom poluvremenu

TORONTO, ON - JANUARY 03: Jimmy Butler #21 of the Chicago Bulls dribbles the ball during an NBA game against the Toronto Raptors at the Air Canada Centre on January 03, 2016 in Toronto, Ontario, Canada. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement.   Vaughn Ridley/Getty Images/AFP

Upitno je kako će izgledati karijera Jimmyja Butlera jednoga dana kada se odluči oprostiti od košarke, no već sada je znano da će ostati zapisan kao igrač koji je barem jedno poluvrijeme bio učinkovitiji od Michaela Jordana.

Klupski rekord legendardnog košarkaša, vjerojatno najboljeg svih vremena, od 39 poena postignutih u jednom poluvremenu utakmice za Chicago Bullse više nije aktualan nakon što je Butler odigrao briljantnu drugu dionicu igre u 115-113 pobjedi protiv Toronto Raptorsa. Ubacio im je 30. izbor NBA drafta iz 2011. godine 42 koša, od čega ih je čak 40 stiglo kroz treću i četvrtu četvrtinu utakmice. Pogodio je u tom razdoblju 14 od 19 lopti.