Ronaldo ispisao povijest u pobjedi Reala, PSG s tri gola slavio protiv Šahtara u Ukrajini

Allegri zbog ozljede ne može računati na hrvatskog napadača Marija Mandžukića

Real Madrid's French forward Karim Benzema (R) celebrates a goal with Real Madrid's Portuguese forward Cristiano Ronaldo during the UEFA Champions League group A football match Real Madrid CF vs FC Shakhtar Donetsk at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid on September 15, 2015. AFP PHOTO/ JAVIER SORIANO

Španjolski nogometni velikan Real Madrid rutinski je odradio gostovanje u Švedskoj pobijedivši Malmo 2-0 u susretu 2. kola A skupine Lige prvaka. ‘Kraljevski klub’ je stigao u vodstvo golom Cristiana Ronalda u 29. minuti što je bio njegov 500-ti pogodak u karijeri, te 322 u dresu Reala.

Kovačićeva akcija

Akciju Reala započeo je Mateo Kovačić, a asistirao mu je Isco. Ronaldo je golom u 89. minuti potvrdio slavlje Španjolaca. Malmo je od 78. minute igrao s igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Yotun. Mateo Kovačić je započeo utakmicu u sastavu Reala i na terenu je proveo 73. minute, dok je Luka Modrić ušao u igru u 67. minuti.

PSG bolji od Šahtara

Drugu pobjedu ostvario je i PSG koji je u Lavovu pobijedio Šahtar 3-0. Golove za francuskog prvaka zabili su Serge Aurier (7), David Luiz (23), te naš Darijo Srna (90). Kapetan hrvatske reprezentacije igrao je cijeli susret, dok Eduardo da Silva nije ulazio u igru. Na ljestvici vode Real i PSG sa po šest bodova, dok su Šahtar i Malmo bez bodova.

Pobjeda Manchester Uniteda

U skupina B Manchester United je pobijedio Wolfsburg 2-1, dok je CSKA u Moskvi slavio protiv PSV Eindhovena 3-2.

Gosti su šokirali Old Trafford pogotkom u četvrtoj minuti utakmice, a strijelac je bio Daniel Caliguri. ‘Vukovi’ su držali prednost do 34. minute kada je isti igrač skrivio kazneni udarac igravši rukom. Najstrožu kaznu iskoristio je Juan Mata. United je u 53. minuti stigao do vodstva preko Chrisa Smallinga i prednost je uspio zadržati. Wolfsburg je na zadnja četiri gostovanja u Engleskoj postigao pogodak, no izgubio je sve četiri utakmice.

CSKA slavio protiv PSV-a

CSKA je u Moskvi protiv PSV-a umalo uspustio vodstvo od 3-0. Ruski sastav je u prvom poluvremenu postigao tri gola, a strijelci su bili Ahmed Musa (7) i Seydou Doumbia (21, 36-11m). Doumbia je u 44. minuti imao i kazneni udarac, no promašio je. Nizozemci su u 60. minuti smanjili golom Maximea Lestiennea, a posve se vratili u susret u 69. minuti novim pogotkom 23-godišnjeg Belgijanca. U 80. minuti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Arias i nisu uspjeli izjednačiti.

Nakon dva kola sve četiri momčadi imaju po tri boda.

Benfica iznenadila Atletico

U skupini C Benfica je iznenadila Atletico Madrid pobijedivši na Vicente Calderonu 2-1. Atletico je poveo u golom Angela Corree u 23. minuti, a izjednačio je Nicolas Gaitan u 36. minuti. Benfica je u 52. minuti u potpunosti okrenula rezultat, a strijelac drugog gola bio je Goncalo Guedes. Atletico je protiv portugalskih klubova odigrao čak 16 utakmica, a zanimljivo večeras je tek prvi put igrao protiv Benfice.

U drugom dvoboju Astana i Galatasaray su odigrali 2-2. Gosti su vodili 1-0 i 2-1, no srčani domaćini su posve zasluženo osvojili svoj prvi bod u Ligi prvaka. Zanimljivo bio je to susret sa čak tri autogola. Golove za kazahstanski sastav zabili su Hakan Balta (77-ag) i Carole (89-ag), a za goste Bilal Kisa (31) i Erić (86-ag).

Na ljestvici vodi Benfica sa šest bodova, Atletico ima tri, dok Galatasaray i Astana imaju po bod.

Juventus nadigrao Sevillu

U skupini D Juventus je golovima Alvara Morate (41) i Zaze (87) pobijedio Sevillu. Juve je u Serie A najgore startao u posljednjih 45 godina, no u Ligi prvaka je upisao dvije pobjede. Mario Mandžukić nije nastupio za Juve zbog ozljede.

Preokret Cityja

Manchester City je na gostovanju pobijedio Borussiju Moenchengladbach 2-1. Domaćin je propustio kazneni udarac, a City je pobjednički pogodak zabio u sudačkoj nadoknadi. Raffael je promašio kazneni udarac za njemački sastav u 20. minuti, točnije njegov udarac sjajno je zaustavio najbolji igrač Cityja Joe Hart. Svoju premoć Nijemci su ipak iskoristili u 54. minuti golom Larsa Stindla nakon povratne lopte Juliana Korba. City je izjednačio u 65. minuti golom Otamendija, a u nadoknadi stigao do pobjede golom Aguera iz jedanaesterca.

Na ljestvici vodi Juventus sa šest bodova, Sevilla i City imaju po tri boda, a Borussija je na začelju bez bodova.

Kraj

90. minuta – GOOL Ronaldo je azbio za izjednačenje Raulovog rekorda. obojica su zabili 323 gola za Real.

90. minuta – GOOL Šahtar – PSG 0-3. Ibrahimović je zabio u 90. minuti.

87. minuta – GOOL juventus je povisio na 2-0 protiv Seville. Zaza je strijelac.

85. minuta – Modrić je prekrasno odigrao kroz sredinu za Ronalda, vratar Wiland je atraktivnom obranom stasio gol Malmoa.

78. minuta – Crveni karton. Nogmetaš Malmoa Yotun je dobio drugi žuti zbo neopreznog prekršaja. Real ima igrača više.

73. minuta – Kovačić je izašao iz igre. Umjesto njega ušao je Vazquez.

68. minuta – GOOL PSV je smanji protov CSKA na 3-2. Dva je gola zabio Lestienne.

67. minutaModrić je ušao umjesto Benzeme.

65. minutaGOOL Otamendi je izjednačio za City.

54. minuta – GOOL Stindl je doveo Borussiju (M) u vodstvo protiv Manchester Cityja.

53. minuta – GOOL Smalling je zabio za vodstvo Uniteda nakon sjajnog Matinog dodavanja petom.

51. minuta – GOOL Benfica vodu u madridu protiv Atletica. Guedes je zabio.

51. minutaKovačić je tukao malo pored gola. Šteta.

Kraj prvog poluvremena

41. minuta – GOOL Alvaro Morata donio je vodstvo Juventusu protiv Seville.

37. minuta – GOOL Gaitan je zabio u Madridu. Benfica je stigla do izjednačenja protiv Atletica.

34. minuta – GOOL Mata je zabio iz penala za izjednačenje Manchester Uniteda protiv Wolfsburga.

29. minuta – GOOL Ronaldo je zabio za vodstvo Reala protiv Malmoa. To mu je ujednio 500. gol u karijeri. Također izjednačio se s Raulom po broju golova za Real u Ligi prvaka, a nedostaju mu još samo jedan za izjednačenje s Raulom na prvom mjestu vječne liste strijelaca kluba. Nekadašnji broj 7 madridskog Reala postigao ih je 323.

24. minuta – GOOL Atletico je poveo protiv Benfice golom Correa.

23. minuta – GOOL PSG je povećao vodstvo protiv Šahtara. David Luiz je strijelac.

21. minuta – GOOL CSKA je povećao vodstvo protiv PSV-a. Doumbia je bio strijelac.

20. minuta – PENAL Igrač Manchester CItyja Otamendi je napravio prekršaj u 16-ercu. Sudac je dosudio penal za Borussiju (M) . Raffael R. je bio neuspješan.

17. minuta – Cristiano Ronaldo žarko želi zabiti gol. Već je nekoliko puta tukao prema vrataru, no za sada neuspješno.

11. minutaMateo Kovačić zaradio je žuti karton nakon grubog starta na protivniku.

8. minuta – GOOL Musa se upisao u strijelce. CSKA vodi protiv PSV-a.

7. minuta – GOOL Aurier je zabio za PSG protiv Šahtara.

4. minutaGOOL Wolfsburg je poveo na Old Traffordu golom Caligiurija.

3. minuta – Pogled na Juventusov stadion.

1. minuta – Počeli su susreti na travnjacima diljem Europe.

20:40 – Ovo je prvi put da Real Madrid gostuje u Švedskoj.