Lokomotiva-Hajduk 1-2: Kiš i Balić donijeli Bijelima prvu ovosezonsku pobjedu

Odigrana je zadnja utakmica petog kola Prve hrvatske nogometne lige

Nogometaši Hajduka s 2-1 su na gostovanju pobijedili Lokomotivu u zadnjoj utakmici petog kola Prve hrvatske nogometne lige. Ovo je Bijelima bila prva ovosezonska pobjeda kojom su stigli na šesto mjesto ljestvice sa šest bodova, koliko ima i peti Slaven Belupo, dok je Lokomotiva sada osma s četiri boda, koliko ima i devet Inter iz Zaprešića.

Na vrhu je Split sa 11 bodova ispred Dinama s devet i Istre 1961 s osam, dok je posljednji Zagreb s dva boda.

U Kranjčevićevoj je Hajduk poveo pogotkom Tomislava Kiša u 11. minuti, a s 0-1 za goste i završeno je prvo poluvrijeme. Na novu promjenu rezultata gledatelji, kojih je bilo oko dvije tisuće, su morali čekati do 78. minute. Strijelac je tada bio Andrija Balić 78. minuti. Utješni pogodak za domaćine postigao je Marko Kolar u zadnjoj minuti.

Hajduk traži bodove kod Lokomotive

Nogometaši Lokomotive imali su mnogo dobrih prilika, a najizglednija je bila ona Karla Bručića u drugom dijelu kada je s jednog metra glavom promašio vrata. No, izglednih prilika imali su i hajdukovci pa je u Kranjčevićevoj moglo biti i više od tri postignuta pogotka.