Lokomotiva-PAOK 2-1: Zagrepčani iznenadili favorizirani Tudorov PAOK

Ovo je bio prvi poraz Tudoru od Lokomotive u trenerskoj karijeri

Nogometaši Lokomotive stigli su do ogromnog uspjeha. S 2-1 pobijedili su na stadionu u Kranjčevićevoj favorizirani grčki PAOK u prvoj utakmici 2. pretkola Europske lige. Heroj u hvatskoj ekipi bio je napadač Marko Kolar koji je postigao prvi pogodak i asistirao za drugi gol Lokosa protiv PAOK-a čiji je trener bivši strateg Hajduka Igor Tudor.

Lokomotiva razbija Tudorov PAOK

Inače, ovo je prvi poraz Tudoru od Lokomotive u trenerskoj karijeri. Do sada je uvijek s Hajdukom imao više uspjeha.

Svi pogoci postignuti su u prvom poluvremenu. Lokosi su poveli preko Kolara nakon točno pola sata igre. Asistirao mu je Luka Begonja. Na 2-0 povisio je Franko Andrijasevic u nadokanadi prvog poluvremena, a asistirao mu je Kolar.

Premda je PAOK doputovao u Zagreb bitno oslabljen bez devetorice igrača, Grci su uoči utakmice slovili kao favoriti. Dio igrača je otpao zbog ozljeda, a Tudor je dva ponajbolja igrača momčadi, Španjolca Lucasa i Argentinca Pereyreu odstranio zbog nediscipline. Lokomotiva je šokirala Grke i minute su je dijelile do velikog podviga. Vrijedan gol u gostima za PAOK postigao je Robert Mak u posljednjim sekundama susreta.

Uzvratni susret je 23. srpnja na Toumba stadionu u Solunu.