Rakitić i Messi zabili prekrasne golove, a Barcelona ostala bez pobjede

Argentinac je stigao na brojku od 18 golova iz slobodnjaka za Barcelonu

Barcelona je ušla u mini krizu. Naime, u 15. kolu šapnjolskog prvenstva nisu uspjeli doći do pobjede iako su vodili s 2-0 protiv Deportiva golovima Lionela Messija i Ivana Rakitića. To im je već drugi uzastopni remi u prvenstvu, a treći ako se u obzir uzme i utakmica u Ligi prvaka s Bayerom.

Argentinac je zabio prekrasan pogodak iz slobodnog udarca za vodstvo Barcelone u 39. minuti. Ovo je bio prvi Messijev gol iz slobodnjaka na Camp Nopu od 22. studenog 2014. kada je zabio Sevilli. Nakon njega vodstvo je u 62. minuti sjajnim udarcem s 20-ak metara povećao Rakitić.

Hrvatski reprezentativac izašao je iz igre u 72. minute, da bi samo pet minuta kasnije Deportivo smanjio zaostatak golom Pereza. Četiri minute prije kraja izjednačio je Bergantinos.

Ovaj rezultat mogu iskoristiti momčadi iz Madrida. Atletico bi se sutrašnjom pobjedom nad Bilbaom bodovno poravnao s Barcelonom, dok bi Real protiv VIllarreala smanjio zaostatk na samo dva boda.

Bolji samo Ronaldinho

U ovoj sezoni samo su tri kluba u Primeri, inače, zabili dva gola iz slobodnjaka. Za Barcelonu su to učinili Neymar i Messi, za Levante Vurza i Camarasa te za Valenciju Parejo. Argentinac je stigao na brojku od 18 golova iz slobodnjaka za Barcelonu, a jedan više od njega ima Ronaldinho.

Messi Neymar i Suarez zabili su 32 od 35 prvenstvenih golova ove sezone. Utakmicu protiv Deportiva, inače, započeo je od prve minute Ivan Rakitić.