Napoli je propustio pobijediti Milan (a to znači da najviše razloga za zadovoljstvo ima Juventus)

Napoli je pobjedom mogao vratiti vrh ljestvice koji i dalje pripada aktualnom prvaku

Napoli's forward from Argentina and France Gonzalo Higuain eyes the ball during the UEFA Europa League semi final first leg football match SSC Napoli vs FK Dnipro Dnipropetrovsk on May 7, 2015 at the San Paolo Stadium in Naples.AFP PHOTO / CARLO HERMANN

Nogometaši Milana potvrdili su niz dobrih rezultata na gostovanju kod Napolija odigravši 1-1 kod momčadi koja je ozbiljan konkurent za trofej po završetku sezone. Podjelom bodova na svom San Paolo stadionu, napuljska je momčad, pak, propustila priliku vratiti se na vrh ljestvice talijanskog prvenstva na kojem bod prednosti sada ima branitelj naslova torinski Juventus.

Bila je ovo osma uzastopna ligaška utakmica Milana bez poraza, a iskoristili su je igrači Siniše Mihajlovića za nastavak pritiska na gradskog rivala. Inter na šestome mjestu sada ima četiri boda prednosti u odnosu na lokalnog suparnika s kojim dijeli stadion.

Higuain opet bez gola

Napoli, s druge strane, sve više potvrđuje krizu. Ovaj remi naslonjen je na dva uzastopna poraza momčadi (Juventus u Seriji A, Villarreal u Europskoj ligi), a nije nevažno spomenuti i da je vodeći strijelac talijanskog prvenstva Gonzalo Higuain i ovom prilikom propustio upisati se među strijelce. I dalje je sa 24 postignuta gola uvjerljivo vodeći u ligi, no ukupno gledajući, posljednje tri utakmice nije povećavao svoj konto sa pogocima.

Napuljska je momčad u ovoj utakmici imala inicijativu koja je ostala izražena tek kroz posjed lopte (60-40), broj udaraca prema golu suparnika (19-7) i stvorenim šansama za pogodak (16-4). Unatoč navedenom gol Lorenza Insigne iz 39. minute pokazao se dostatnim samo za bod nakon što je minutu prije odlaska na odmor mrežu domaćina zatresao Giacomo Bonaventura.

Jedanaest udaraca domaćina prema golu Milana najviše je upućenih šuteva prema suparničkoj mreži u ovosezonskom izdanju Serije A u jednom poluvremenu. Problem Napolija je što je samo jedan bio precizan iz čega najviše razloga za zadovoljstvo ima – Juventus.