Nastavio se Rijekin rekordni niz, Hajduk niti 14. utakmicu zaredom nije došao do pobjede

Momčad Matjaža Keka u potpunosti je dominirala susretom

27.02.2016., stadion Rujevica, Rijeka - MAXtv 1. HNL, 24. kolo, HNK Rijeka - HNK Hajduk.

Niti 14. utakmicu zaredom splitski Hajduk nije uspio doći do pobjede protiv Rijeke čime se nastavio najduži niz u povijesti Jadranskog derbija. Momčad Matjaža Keka u potpunosti je dominirala susretom te je stigla do zaslužene pobjede (1:0) i nova tri boda.

Napali od prve minute

Utakmica na Rujevici kasnila je deset minuta zbog televizijskih prava jer je dvoboj Osijeka i Lokomotive potrajao duže. Riječani su, inače, u utakmicu krenuli dosta žestoko i do prve velike prilke došli su u 12. minuti. Ristovski je snažno tukao s vrha 16-erca, činilo se da će lopta proći ispod Kalnića u gol ali se ona na kraju od njega odbila u gredu.

Roman Bezjak.

Rijeka je nastavila s pritiskom, a Balaj je u 28. minuti pucao s nekoliko metara iznad gola. Tri minuti potom Gavranović je odigrao za Bezjaka, koji je tukao s 20-ak metara. Kalinić je odbio u korner. Nakon ubačaja iz kornera lopta je došla do Bezjaka, a lopta nakon njegovog udarca nogom je završila na spoju vratnice i grede.

Prva šansa Splićana

Hajduk je do prve šanse došao u 38. minuti, ali je Jeffersonov udarac bio bezopasan.

Rijeka je drugo poluvrijeme nastavila gdje je stala u prvom i to im se isplatilo. U 49. minuti Matei je ubacio iz kornera, a Miral Samardžić glavom skrenuo loptu, a ona se od Jeffersona odbila i završila u mreži. Veliki šok doživjela je domaća momčad u 65. minuti kada je Mate Maleš dobio drugi žuti zbog igranja rukom.

Mario Gavranović

Hajduk je potom probao stići do gola, a veliku priliku imali su u 77. minuti. Roguljić je prebacio zadnju liniju Riječana i uposlio Jeffersona koji je bio sam pred Vargićem no on nije uspio doći do lopte. Do kraja se rezultat nije mijenjao, pa ostaje podatak da je Hajduk posljednju pobjedu nad Rijekom upisao 21. ožujka 2012.

Pobjeda Lokomotive

U prvoj utakmici u subotu lokomotiva ej slavila o Osijeku s 3:1. Dvostruki strijelac za Lokomotivu u Gradskom vrtu bio je Grezda (6, 90), jedan pogodak dodao je Andrijašević (83), dok je Perošević (81-11m) nakratko vratio nadu domaćima u osvajanje boda.

Lokomotiva se ovom pobjedom bodovno izjednačila sa Splitom na četvrtom mjestu, oba sastava imaju po 36 bodova, dok je Osijek pretposljednji, deveti sa 20 bodova, 10 više od posljednjeg Zagreba.

Rijeka – Hajduk 1:0

Rijeka: Vargić, Ristovski, Mitrović, Samardžić, Zuta, Maleš, Močinić, Bezjak, Gavranović, Matei, Balaj

Hajduk: Kalinić, Velazquez, Nižić, Bilyi, Milić, Jefferson, Juranović, T.Bašić, Mastelić, Maloku, Roguljić