Ovdje možete vidjeti asistenciju Brozovića i gol Perišića u velikom talijanskom derbiju

Šesti je to pogodak Ivana Perišića ove sezone u Seriji A

U derbiju 30. kola talijanskog prvenstva nogometaši Rome i Intera su na Olimpicu odigrali neodlučeno 1-1. Prekinuta je na taj način velika serija Rimljana, a gosti su do pogotka došli nakon sjajne akcije u kojoj su glavnu ulogu imali hrvatski reprezentativci.

Inter je poveo u 53. minuti kada je Marcelo Brozović idealno proigrao Ivana Perišića, a on ušao u kazneni prostor i prizemnom loptom, pomalo iskosa s lijeve strane, svladao domaćeg vratara Wojciecha Szczesnyja. Šesti je to pogodak Perišića ove sezone u Seriji A, a posebno je zanimljivo da je već treće kolo zaredom strijelac. Brozović je, pak, treći put asistent ove sezone u talijanskom prvenstvu.

Roma je nakon toga pritisnula, stvarala prilike, a nagrada je došla u 84. minuti uz obilje sreće. Edin Džeko je, naime, pokušao pucati po golu, ali je loše zahvatio loptu. Ona se, međutim, odbila točno do Radje Nainggolana koji ju je s deset metara pospremio u mrežu za konačnih 1-1.

Roma je ovu utakmicu dočekala s čak osam uzastopnih pobjeda u Seriji A, a prekid niza joj je vjerojatno do kraja zatvorio mogućnost borbe za naslov. No, momčad Luciana Spallettija je izbjegla poraz i zadržala petoplasirani Inter na pet bodova udaljenosti. Značajno su time smanjeni izgledi Nerazzurra u lovu Ligu prvaka, odnosno treće mjesto koje drži upravo Roma.