Nekad je nužno odabrati stranu

Ovdje pogledajte briljantan volej Aritza Aduriza i asistenciju Tina Jedvaja u uzbudljivoj europskoj nogometnoj večeri

Valencia je prva momčad u povijesti Europske lige koja je u prvom poluvremenu zabila pet golova

Briljantan pogodak Aritza Aduriza u pobjedi Athletic Bilbaa obilježio je drugi dio večerašnjeg programa Europske lige. Baski su u prvoj utakmici šesnaestine finala kao gosti svladali Marseille s 1:0.

Jedini je pogodak u 54. minuti utakmice postigao 35-godišnji Aduriz koji je s 30-ak metara udaljenosti opalio iz voleja i smjestio loptu iza nemoćnog Stevea Mandande. Aduriz je sada sa sedam golova prvi strijelac Europske lige u ovoj sezoni.

Rekord Valencije

Athletic Bilbao je na taj način napravio značajan korak prema prolazu u osminu finala, a tamo se praktički već plasirao drugi španjolski klub Valencia. Pod velikim je kritikama bio trener Šišmiša Gary Neville poslije nedavnog debakla protiv Barcelone u Kupu kralja (0:7), ali lakše će disati nakon što je njegova momčad u četvrtak s 6:0 razvalila bečki Rapid za koji je cijelu utakmicu odigrao naš Matej Jelić.

Pet golova je palo u prvom poluvremenu, pri čemu je dvostruki strijelac bio Santi Mina, a po jedan su pogodak zabili Dani Parejo, Alvaro Negredo i Andre Gomes. Valencia je na ovaj način postala prva momčad u povijesti Europske lige koja je u prvom poluvremenu postigla pet pogodaka. Za konačnih je 6:0 zabio Rodrigo u 89. minuti.

Srna i Eduardo bez pobjede

Bayer Leverkusen je kao gost svladao lisabonski Sporting s 1:0, uz asistenciju Tina Jedvaja, a Šahtar je u Lavovu odigrao 0:0 protiv Schalkea. Kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna odigrao je cijeli dvoboj za ukrajinski klub, dok je Eduardo da Silva u igru ušao u 79. minuti.

Bez pogodaka je završio i ogled Augsburga i Liverpoola u čijem sastavu zbog obiteljskih problema nije bilo našeg Dejana Lovrena.