Pobjedom 83-65 nad Cibonom u derbiju, Cedevita je uz Crvenu zvezdu ostala jedina neporažena u ABA ligi

Cibona je imala 21 pogrešku, a Cedevita samo osam

06.10.2015., Dom sportova, Zagreb - 03. kolo ABA lige, KK Cedevita - KK Cibona. Miro Bilan.

Košarkaši Cedevite pobijedili su Cibonu 83-65 (39-34) u trećem kolu ABA lige i tako ostali sa stopostotnim učinkom, kao i beogradska Crvena zvezda.

Domaćini su odlično krenuli u utakmicu ostvarivši 12 koševa prednosti (20-8) do sedme minute, ali su gosti uzvratili i u 14. minuti bilo je 30-30. Na odmor u poluvremenu se otišlo s pet koševa prednosti Cedevite.

Bilanovih 17 koševa

U nastavku je najmanja prednost Cedevite iznosila četiri koša (54-50) u 27. minuti, ali slijedi nova serija domaće momčadi koja do 35. minute dolazi do 68-52. Tada je zapravo odlučen pobjednik. Cedevita je na utakmici napravila osam, a Cibona 21 pogrešku.

Miro Bilan postigao je za domaćine 17 koševa (11 skokova), a Nemanja Gordić (osam asistencija) i Tomislav Zubčić postigli su po 13. Kod Cibone je najefikasniji bio Ante Žižić s 15 (sedam skokova), a Marin Rozić je postigao 13, uz sedam asistencija.