PSG obranio naslov prvaka, a Zlatanu Ibrahimoviću je ovo 13. u karijeri

Švedski nogometaš osvojio je naslove sa šest klubova

Paris St-Germain je u 30. kolu francuskog prvenstva na gostovanju pobijedio Troyes 9-0 (3-0) i tako obranio naslov pobjednika Ligue 1.
Parižani su trebali pobjedu nakon što je Monaco odigrao u petak 2:2 s Reimsom kako bi i teoretski osam kola prije kraja osigurali naslov, sedmi ukupno, četvrti uzastopni.

I to im nije bilo teško protiv posljednjeplasirane momčadi. Nakon prvih 19 minuta igre već je bilo 3-0.

Četiri naslova s PSG-om

Prvo ime utakmice opet je bio Zlatan Ibrahimović. Nakon što je u prvom dijelu dao odličnu loptu Pastoreu za 2-0, u nastavku je Ibrahimović počeo i zabijati. U 10 minuta, od 46. do 56., postigao je tri pogotka, a onda još i posljednji, u 89. minuti za konačnih 9-0 (Ibrahimović 4, Cavani 2, Rabiot, Pastore i autogol Sauniera).

Švedski reprezentativac je igrač koji donosi domaće naslove. Od sezone 2001./2002. osvojio je 13 naslova nacionalnih prvaka u 15 sezona, s Ajaxom dva puta, Juventusom dva, Interom tri, Barcelonom i Milanom jednom, a s PSG-om četiri.