Rijeka se novim remijem (protiv Slaven Belupa) propustila izjednačiti s Dinamom na vrhu

Bio je to treći remi Rijeke protiv Slaven Belupa ove sezone

13.12.2015., stadion Rujevica, Rijeka - MAXtv 1. HNL, 20. kolo, HNK Rijeka - NK Slaven Belupo.

Rijeka je po drugi put u posljednje tri utakmice odigrala neodlučeno i prepustila vrh ljestvice Dinamu. U zadnjoj utakmici 20. kola 1. HNL na Rujevici su nogometaši Rijeke i Slaven Belupa odigrali 1:1 (1:0).

Riječani po treći put u sezoni nisu uspjeli pobijediti koprivnički sastav, odigravši i treći put neodlučeno, nakon 3:3 i 0:0. Tako su propustili priliku bodovno se izjednačiti na vrhu s Dinamom koji je danas svladao Osijek u Gradskom vrtu 1:0.

Tomasov zabio, Arap izjednačio

Rijeka je povela pogotkom Marina Tomasova u 25. minuti, a izjednačio je David Arap u 71. minuti nakon velike pogreške obrane domaćina. U zadnjim trenucima susreta igrač domaćih Vedran Jugović je promašio veliku priliku za pobjedu.

Vodi Dinamo s 42 boda, Rijeka je druga s 40, Hajduk ima 36, dok je Slaven Belupo sedmi s 21 bodom.