Rijeka-Split 2-1: Kekova ekipa novom pobjedom zadržala prednost na vrhu ljestvice

Rijeka je oba pogotka postigla u prvom poluvremenu

15.05.2015., stadion Rujevica, Rijeka - MAXtv 1. HNL, 16. kolo, HNK Rijeka - RNK Split. Ivan Mocinic. Photo: Nel Pavletic/PIXSELL

Nogometaši Rijeke pobijedili su na svojem terenu Split s 2-1 i zadržali prednost na vrhu tablice. Kekova momčad pogocima Samardžića i Bezjaka u prvom poluvremenu je stvorila prednost od dva pogotka, a u nastavku su gosti uspjeli smanjiti zaostatak preko Mršića, ali nisu uspjeli stići do pozitivnog rezultata.

Promašeni penal

Rijeka je u 42. minuti imala i jedanaesterac, no Zagorac je obranio udarac Marina Tomasova.

Na ljestvici sada Riječani vode s 34 boda, Dinamo je pobjedom protiv Istre prekinuo niz od dva uzastopna ligaška poraza (Rijeka, Split) probivši se na drugo mjesto sa 30 bodova, dok je Hajduk treći sa 29 bodova.