Rukometaši su u prvoj utakmici na SP-u uspjeli pobijediti Island

Rezultat je na kraju bio 31:27, ali stvari nisu izgledale baš dobro

Duvnjak Domagoj after 25th IHF men's world championship 2017 match between Croatia and Norway at Accord hotel Arena on january 27 2017 in Paris. France. //SAIDICHRISTOPHE_1409.0857/Credit:CHRISTOPHE SAIDI/SIPA/1701281457, Image: 313406284, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, TEMP Sipa Press

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u svom je prvom nastupu u skupini B na Svjetskom prvenstvu u Muenchenu pobijedila Island sa 31-27 (16-14). Najefikasniji u reprezentaciji Hrvatske bili su Luka Stepančić s osam i Luka Cindrić sa šest golova, dok je Island predvodio Aron Palmarsson sa sedam pogodaka.

Utakmica je počela odličnom igrom u napadu obje reprezentacije pa je nakon samo šest minuta igre bilo 5-5. Veći dio prvog poluvremena niti jedna reprezentacija se nije uspijevala odvojiti da bi Island s dva uzastopna gola šest i pol minuta prije odmora poveo sa 14-11. No, do kraja prvog dijela proradila je hrvatska obrana na čelu s vratarom Šegom te je Hrvatska serijom 5-0 stigla do prednosti 16-14.

Iduću utakmicu igramo protiv Japana

Dobra igra Hrvatske nastavila se i početkom nastavka te je u 36. minuti bilo 21-18. Nažalost, uslijedila je “crna rupa” od 10 minuta tijekom kojih je Island svojom serijom 6-1 preokrenuo rezultat i poveo 24-22.

Ipak, kao i u prvom poluvremenu, Hrvatska je u završnici podigla razinu obrane te s nekoliko oduzetih lopti iz brzih protunapada golovima Horvata i Cindrića stigla do prednosti 29-26. Potom je i Šego spojio nekoliko obrana kojima je osigurao bodove našoj reprezentaciji. Hrvatska je serijom 6-0 od 50. do 60. minute stigla do vodstva 31-26 da bi Palmarsson golom u posljednjoj sekundi samo ublažio poraz Islanda.

Hrvatska će u 2. kolu u nedjelju igrati protiv Japana koji je ranije u petak izgubio od Makedonije 29-38. Od 20.30 sa u posljednjem susretu 1. kola ove skupine igrat će Španjolska i Bahrein.