Nekad je nužno odabrati stranu

Slaven Bilić i West Ham u posljednjim su trenucima ostali bez pobjede protiv Chelseaja

Chelsea je za konačnih 2-2 zabio iz sumnjivog jedanaesterca

Nogometaši West Hama, koje vodi hrvatski stručnjak Slaven Bilić, bili su na korak do još jedne senzacije. No, u samoj završnici utakmice 31. kola engleske Premier lige Čekićari su na Stamford Bridgeu primili gol protiv Chelsea, pa je dvoboj okončan rezultatom 2-2.

Chelsea je nešto bolje otvorio utakmicu, imao je više loptu u nogama, ali u 17. minuti je uslijedio hladan tuš za njegove navijače. Obrana domaćih izbila je loptu ispred najveće West Hamove zvijezde Dimitrija Payeta, ali ravno na nogu Manuela Lanzinija koji je odapeo s 20-ak metara i matirao Thibauta Courtoisa.

Sporni jedanaesterac

Sjajnu je priliku u 31. minuti imao i Aaron Creswell nakon dodavanja Lanzinija, ali lopta je nakon njegova udarca iskosa s lijeve strane otišla pored vratnice. Chelsea je zaprijetio deset minuta kasnije kada je Willian pokušao iz slobodnog udarca, ali je i njegova lopta otišla pored gola.

No, sljedeći je ‘slobodnjak’ bio sretan za momčad Guusa Hiddinka. U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena fantastično je pogodio Cesc Fabregas s više od 20 metara udaljenosti.

U 57. minuti West Ham je imao novu veliku priliku. Creswell se probio po lijevoj strani, ušao u šesnaesterac i pucao, a lopta je odsjela na gredi. Samo četiri minute kasnije ništa više nije moglo spasiti Chelsea. Payet je sjajnom loptom proigrao Andyja Carrolla, a napadač koji je netom prije toga ušao u igru iskosa je s lijeve strane svladao domaćeg vratara za novo vodstvo Bilićevih trupa.

Do novog je izjednačenja i konačnih 2-2 Chelsea došao u 89. minuti kada je Fabregas bio precizan s bijele točke. Ostao je, međutim, dojam da je sudac oštetio West Ham jer snimka sugerira da Michael Antonio nije dotaknuo Rubena Loftus-Cheeka, a pitanje je i je li eventualni kontakt bio u šesnaestercu.

Leicester juri dalje

West Ham je nakon ovog remija ostao na petom mjestu s 50 bodova, ali ga može dostići Manchester Uniteda ako u nedjelju u gradskom derbiju pobijedio Manchester City koji je na četvrtom mjestu s 51 bodom.

A novi je korak prema senzacionalnom naslovu napravio Leicester City koji je na gostovanju kod Crystal Palacea pobijedio s 1-0 pogotkom Riyada Mahreza. Leicesteru je ovo deseta ovosezonska gostujuća pobjeda što je novi klupski rekord. Puno važnije je da Ranierijeva momčad sedam kola prije kraja ima osam bodova više od Tottenhama i 11 od Arsenala, pri čemu treba napomeuti da su londonski klubovi odigrali utakmicu manje.

Arsenal je na Goodison Parku rutinski stigao do pobjede protiv Evertona 2-0, a golove za Topnike zabili su Danny Welbeck i Alex Iwobi. Bila je to četvrta uzastopna pobjeda Arsenala protiv Evertona.