Split-Hajduk 1:1, Erceg promašio "panenku" za povećanje vodstva

Erceg je imao kazneni udarac kojim bi Split poveo 2-0

28.07.2014., Park mladezi, Split - MAXtv 1. HNL, 2. kolo, RNK Split - NK Istra 1961. Ante Erceg.

U prvoj utakmici zadnjeg, 36. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši RNK Splita i Hajduka igrali 1-1 (1-0).

Derbi Svetog Duje na Parku mladeži okončan je remijem, Split je bio puno bolja momčad u prvom dijelu, a Hajduk je u drugom ipak uspio ostati neporažen u zadnjoj utakmici sezone. Split je poveo u 16. minuti kada je Miloš Vidović ubačaj Marka Roga sproveo iz blizine glavom u mrežu, a u 29. minuti domaćini su propustili veliku priliku za povećanje vodstva.

“Panenka” lak posao za Grbića

Ante Erceg je imao kazneni udarac, no njegov pokušaj “panenke” je lako zaustavio vratar Hajduka Grbić.
Hajduk je izjednačio u 50. minuti iz prvog udarca na vrata Splita, a mrežu je pogodio Elvir Maloku na dodavanje Tudora.

Hajduk ovo prvenstvo završava na trećoj poziciji s 50 osvojenih bodova, a RNK Split je ostao sedmi s 41 bodom.

Pred 1200 gledatelja na stadionu u Parku mladeži sudio je Mlakar iz Zaprešića.