Subašićev i Pašalićev Monaco na poseban je način proslavio pobjedu nad velikim rivalima

Monaco je ostao na drugom mjestu ispred Nice

Monaco's players celebrate at the end of the French L1 football match between Monaco (ASM) and Nice (OGCN) at Louis II Stadium in Monaco on February 6, 2016.  AFP PHOTO / VALERY HACHE / AFP / VALERY HACHE

Nogometaši Monaca s minimalnih su 1-0 pobijedili Nicu u prvoj utakmici 25. kola francuskog nogometnog prvenstva, odigranoj u subotu na stadionu Louis II u Monte Carlu.

Pobjednički pogodak u derbiju Azurne obale postigao je Bakayoko u 81. minuti, a Monaco je do tri boda stigao, iako je od 48. minute igrao s igračem manje, zbog isključenja Dirara.

Subašiću žuti

Još jednu utakmicu bez primljenog pogotka čuvajući vrata Monaca odigrao je hrvatski reprezentativac Danijel Subašić, dok je Mario Pašalić bio u početnoj postavi, a u 66. minuti zamijenio ga je Carrillo. Subašić je u sučevom vremenu zaradio žuti karton.

Ovom pobjedom Monaco se učvrstio na drugom mjestu ljestvice francuskog prvenstva s 45 bodova, šest više od trećeplasirane Nice. Na vrhu je daleko odmakao PSG koji ima 66 bodova i utakmicu manje.

monaco
Slavlje igrača Monaca. AFP

U subotu je na rasporedu još šest utakmica 25. kola, koje započinju u 20 sati: Angers – Lyon, Bastia – Troyes, Caen – Reims, Ajaccio – Guingamp, Lorient – Montpellier, Toulouse – Nantes.