U NBA ligi je odigrano 11 utakmica, ali svi pričaju o tricaškom okršaju Curryja i Casspija

Curry je u nešto više od tri minute ubacio 17 poena, od čega pet trica

Košarkaši Golden State Warriorsa, branitelji naslova prvaka u NBA ligi, stigli su do 29. pobjede u 30. utakmici sezone nakon što su sa 122-103 slavili protiv momčadi Sacramento Kingsa. Šesti triple-double u karijeri i prvi u sezoni dohvatio je pritom Stephen Curry istaknuvši se tako statistički u odnosu na ostale igrače koji su kroz jedanaest utakmica odigranih u noći na utorak izašli na parkete najjače košarkaške lige svijeta. A, evo što se sve zanimljivije događalo.

1. Stephen Curry i Omri Casspi

Poprilično je samozatajan bio najkorisniji igrač lige u prošloj sezoni sve do kraja druge četvrtine utakmice kada je preuzeo na sebe svu odgovornost i u posljednjih nešto više od tri minute Kingsima ubacio 17 uzastopnih poena svoje momčadi. U tom nizu, do kojeg se nije upisao među strijelce, bilo je i pet trica. Utakmicu je Curry završio s 23 poena, 14 skokova (rekord karijere) i 10 asistencija.

Sjajan je s druge strane bio Omri Casspi (36 koševa) čijih devet trica znači poravnanje rekorda kluba kojeg je držao Mike Bibby. Ovaj poraz od Warriorsa jedanaesti je uzastopni Kingsa u njihovim sučeljavanjima.

2. Kemba Walker i Kobe Bryant

Charlotte Hornetsi uzeli su 1996. godine Kobea Bryanta kao 13. na draftu i odmah ga proslijedili Los Angeles Lakersima. Bio je ovo posljednji dolazak ponajboljeg košarkaša svih vremena u dvoranu koju nikada nije imao prilike zvati svojom, no u potpunosti ga je zasjenio Kemba Walker u 108-98 pobjedi u koju je ugradio 38 poena. Bryant, kojeg je oproštajnom video-porukom nahvalio vlasnik Charlotte Michael Jordan, u potpunosti se ispromašivao u ogledu (5-20, 3-12 za tri poena) u kojem je ubacio 20 koševa.

3. LeBron James

Njegovi Cleveland Cavaliersi su sa 101-97 bili bolji od Phoenix Sunsa u utakmici u kojoj je, a to je prava rijetkost, on bio tek četvrti strijelac svoje momčadi. Ubacio je LeBron James 14 poena i imao sedam asistencija, a u obje se statističke kategorije pritom pomaknuo na ljestvici najboljih svih vremena. Sada je 17. strijelac u povijesti NBA lige (25.623 poena) i 22. asistent (6472 asistencije).

4. Hrvati

Damjan Rudež (Minnesota) nije bio u zapisniku momčadi, Duje Dukan (Sacramento) također, dok su Mario Hezonja i Bojan Bogdanović zaigrali za svoje sastave.

Hezonja je u Orlandovoj 104-89 pobjedi protiv New Orleans Pelicansa odigrao nešto manje od 12 minute i uz šut 2-5 utakmicu završio s pet poena.

Bogdanovićevi Brooklyn Netsi slavili su kod Miami Heata 111-105, a hrvatski reprezentativac dobio je 28 minuta prilike za dokazivanje. Iskoristio ih je za devet koševa (2-7 iz igre, 1-4 za tricu) i šest skokova.