Nekad je nužno odabrati stranu

Valencija je Barceloni nanijela treći uzastopni ligaški poraz (a Ivan Rakitić je zabio autogol)

Poraz Barcelone iskoristio je madridski Atletico

Aktualni prvak Španjolske i Europe Barcelona doživio je još jedan udarac. U 33. kolu Primere, nogometaši Luisa Enriquea izgubili su od Valencije 2-1. Ivan Rakitić zabio je autogol u 26. minuti dvoboja.

Katalonci su početkom tjedna ispali iz Lige prvaka od Atletico Madrida, a za slavlje u La Ligi ne znaju još od 12. ožujka i utakmice s Grenadom (6:0).

Od tada su nanizali jedan remi s Villarrealom (2:2), te tri poraza prvo od Reala (2:1), a zatim od Real Sociedada (1:0) i sad Valencije, a uoči tog niza neuspjeha imala je čak 12 pobjeda zaredom u Primeri.

Autogol Rakitića

Gosti su u 26. minuti došli do vodstva nakon što je hrvatski veznjak pokušao presjeći protivnički pas, ali je loptu sreknuo u mrežu.

Ovo mu sigurno nije trebalo nakon što se našao na udaru žestokih kritika zbog lošeg nastupa u Ligi prvaka i ispadanja Barcelone od Atletico Madrida. Međutim, nije jedini.

Barcelona na udaru kritika

Španjolski novinari žestoko kritiziraju čitavu momčad Barcelone, a posebno je na udaru MSN (Messi-Suarez-Neymar) trojac, za koji sad postoji i vic kako se još uvijek traži na travnjaku.

Messi se kasno probudio

Barcelona je u krizi, to je evidentno. Messi ne igra na onom svom visokom nivou, a kad ne igra Messi, ne igra niti Barcelona.

Posebno su Katalonci u posljednje vrijeme jako tanki u obrani, koja ne uljeva sigurnost, a Valencia je to znala iskoristiti i u sudačkoj nadoknadi prvog djela.

Daniel Parejo je namjestio loptu koju Santi Mina izbliza poslao u desnu stranu gola Barcelone.

Barcelona je izjednačila u 63. minuti utakmice preko Lionela Messija. Bio je to jubilarni 500. pogodak sjajnog Argentinca u karijeri, 450 ih je postigao za Barcelonu, a 50 za reprezentaciju. Do kraja utakmice, Barcelona nije uspjela zabiti izjednačujući pogodak.

Atletico iskoristio kiks Barcelone

Poraz Barcelone iskoristio je madridski Atletico 3-0 (1-0) domaćom pobjedom protiv Granade kojom se bodovno izjednačio s katalonskim sastavom. Pogotke za Atletico postigli su Koke (15), Torres (59) i Correa (83).

Pet kola prije kraja prvenstva Barcelona i Atletico imaju po 76 bodova, a samo jedan manje ima treći Real iz Madrida koji je još u subotu svladao Getafe sa 5-1.

Duje Čop igrao je do 79. minute u 0-1 domaćem porazu Malage od Athletica iz Bilbaoa, dok je Stipe Pletikosa s klupe za pričuve odgledao remi 1-1 Deportiva na gostovanju kod Seville.

REZULTATI 33. KOLA:

Petak:

Levante – Espanyol 2-1 (Rossi 23, Medjani 66 / Perez 7)

Subota:

Getafe – Real M. 1-5 (Sarabia 84 / Benzema 29, Isco 40, Bale 50, Rodriguez 88, Cristiano Ronaldo 90+2)

Las Palmas – Sporting 1-1 (Bigas 3 / Jony 48)

Eibar – Real S. 2-1 (Sergi 32, Escalante 58 / Zurutuza 7)

Celta – Betis 1-1 (Hernandez 78 / Ndiaye 24)