Vettel je kažnjen pred VN SAD-a u Formuli 1, a to Hamiltona primiče korak do proslave naslova

Startat će deset mjesta slabije u odnosu na izborenu poziciju u kvalifikacijama

Ferrari's German driver Sebastian Vettel drives his car during the second practice session of the Russian Formula One Grand Prix at the Sochi Autodrom circuit on October 9, 2015. AFP PHOTO / ALEXANDER NEMENOV

Nada Lewisa Hamiltona da će osvojiti treći naslov svjetskog prvaka u Formuli 1 u četvrtak je dodatno porasla nakon informacije da će njegov najveći konkurent na Velikoj nagradi SAD-a nadolazeće nedjelje startati deset mjesta slabije u odnosu na izborenu poziciju u subotnjim kvalifikacijama.

Ferrarijev vozač Sebastian Vettel bit će kažnjen na spomenuti način zbog mijenjanja motora bolida za nedjelju utrku. Sve ovo znači da će Nijemac, četverostruki svjetski prvak i trenutačno drugi u ukupnom poretku vozača, četiri utrke prije kraja natjecanja imati dodatno smanjene šanse za novu krunu.

Još samo četiri utrke

Razlika ove dvojice trenutačno iznosi 66 bodova u korist Britanca u Mercedesovom timu, pa će Hamiltonu u utrci biti potrebno podići prednost do nedostižnih 75 bodova da bi osvojio treći naslov najboljeg.

Uz Veliku nagradu Sjedinjenih Američkih Država, u kalendaru Formule 1 nalaze se još samo utrke za VN Meksika, VN Brazila i VN Abu Dhabija. Podsjetimo, Mercedes je već osvojio konstruktorski naslov.