West Ham Slavena Bilića pobijedio je Tottenham sa 1:0 i ostao u igri za Ligu prvaka

Tottenham je propustio preuzeti vrh Premiershipa

West Ham United's Croatian manager Slaven Bilic gestures during the English Premier League football match between West Ham United and Tottenham Hotpsur at The Boleyn Ground in Upton Park, in east London on March 2, 2016. / AFP / IAN KINGTON / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /

U utakmici 28. kola Premier lige između West Hama Slavena Bilića i Nikole Jurčevića i Tottenhama na Boleyn Groundu, na kraju je završilo 1:0 za Čekićare. Tako je West Ham ostao neporažen i u četrnaestoj uzastopnoj utakmici na svom stadionu.

Tottenham je došao na megdan West Hamu samo sa jednim ciljem, uzeti tri boda Čekićarima.

Pobjeda bi Tottenham lansirala na prvo mjesto Premiershipa i detronizirala vodeći Leicester City. Međutim, plan im se nije ostvario.

Čekićari su poveli već u 7. minuti. Najbolji igrač West Hama Dimitri Payet izveo je korner, a Michail Antonio uspio najviše skočiti na rubu peterca i glavom uputiti sjajan udarac u desne rašlje.

Kane promašio nemoguće

U 44. minuti moglo je biti 2:0 za domaćina, ali pogodak Cheikhou Kouyate poništen je zbog ofsajda. Žaliti će i Tottenham za svojim prilikama, posebno iz one u 60. minuti kad Kane nije zabio iz odbijanca s dva metra. Kane je ‘nemoguće’ promašio i sedam minuta kasnije.

Do kraja susreta, West Ham je uspio sačuvati svoju mrežu i ostvariti veliku pobjedu.

Tako je momčad Slavena Bilića osvojila nova tri boda. Sad je West Ham na ukupno osvojenih 46 bodova i drži šesto mjesto ljestvice. West Ham je ovom pobjedom ostao u igri za plasman u Ligu prvaka, a Tottenham je propustio preuzeti vrh Premiershipa.