FOTO: Aleksandar Selak

Testirala sam masku za usne koju koristi i Kate Moss. Neću je ponovno kupiti

Dolazi s potpisom korejskog brenda Laneige, a ja sam je testirala dva tjedna

Beauty test

Testirala sam masku za usne koju koristi i Kate Moss. Neću je ponovno kupiti

Dolazi s potpisom korejskog brenda Laneige, a ja sam je testirala dva tjedna

FOTO: Aleksandar Selak

Većinu sam se odraslog života ponosila činjenicom da nisam ovisna ni o kojem tipu beauty proizvoda. Ne moram mazati ruke kremom svaki put kad dođu u kontakt s vodom, ne moram se kupati u losionu za tijelo prije odlaska na spavanje, a svakako nije postojao nijedan proizvod iz tog spektra čiji bi me prestanak proizvodnje mogao ozbiljnije pogoditi. A onda se, nisam točno sigurno kad ni kako, dogodilo to da svoj život doslovno nisam mogla zamisliti bez balzama za usne. Nikad svoje usne nisam doživljavala naročito suhima, nisu tako ni izgledale, pa opet, danas ih mažem balzamom barem nekoliko puta dnevno, i obavezno (doista obavezno) prije odlaska u krevet.

Kako su me influencali

Probala sam gomilu proizvoda po preporuci prijatelja i odabrala koristiti jedan ili dva koji su mi se pokazali korektnima. No, ruku na srce, ne bih mogla reći da sam njima oduševljena. Ovdje u priču ulazi cijela četa holivudskih zvijezda s A liste koji mi već mjesecima, kroz društvene mreže, članke ili videe u kojima otkrivaju što obvezno nose u svojim torbicama, indirektno sugeriraju da moje usne trebaju samo jedan proizvod – Laneige Lip Sleeping Mask. Koriste je svi od Kate Moss (kojoj ju je, kako je rekla u videu, preporučila kćer Lila), Kendall Jenner, Kaie Gerber, preko Nine Dobrev do Sydney Sweeney i Brooke Shields, kao i, razumije se, otprilike cijela beauty sekcija TikToka. Tko god da je probao, uglavnom, ostao je oduševljen.

One thing lead to another, i ja sam se, inače uvjerena da sam imuna na inlfluencanje bilo kakve vrste, zatekla kako u online košaricu stavljam upravo ovaj balzam korejskog brenda. U Hrvatskoj ga se, koliko znam, moglo nabaviti samo putem Skin Trick web shopa, ali ondje je trenutačno, gle čuda, rasprodan. Uspjela sam ga pronaći na stranici Cult Beauty koja regularno dostavlja u Hrvatsku, po cijeni od 173,36 kuna, plus još 42,68 kuna za dostavu. Nije najniža cijena za balzam (pardon, masku) za usne, znam, ali ako je doista toliko čudotvorna kao što pričaju, isplatit će se. Proizvod mi je stigao nakon nešto više od tjedan dana, a dok sam ga čekala spontano sam gradila napetost čitajući njegove specifikacije, odnosno karakteristike.

Kako se koristi i po kojem principu djeluje

Za početak, uz originalnu verziju bez okusa koju sam ja naručila (jer upravo nju svi najviše hvale), nudi se i pet okusa – vanilija, čokolada, sorbet od limuna, grožđe te onaj slatkiša (sweet candy). Svaki od njih preporučuje se osobama koje se bore sa suhim i ispucanima usnicama, a ne vole koristiti balzame. Originalno je zamišljena da se koristi kao prava maska, preko noći, kako bi aktivni sastojci iz šumskog voća bogati antioksidansima mogli raditi na otklanjanju mrtvih stanica kože i pripremi usnica za nanošenje šminke ujutro, ali ja sam je, poput većine, koristila i preko dana. A generalno, doznala sam istražujući, brend Laneige slovi za autoritet kad je riječ o kozmetičkim formulama na bazi vode, odnosno osmišljavanju proizvoda koji hidratiziraju.

Proizvod mi je stigao u lijepom minimalističkom pakiranju ružičaste boje, a kad sam ga otvorila iznenadila sam se vidjevši da dolazi i sa silikonskim aplikatorom. Jasno vam je da nisam dugo čekala i da sam proizvod isprobala iste sekunde. Prvi dojam bio je solidan; maska je lagane gel teksture, vrlo se lako nanosi aplikatorom, osjećaj na usnicama nakon nanošenja je ugodan, nema okusa, a usnama daje i blagi sjaj. No, pravo je testiranje uslijedilo navečer, a masku sam uredno tako nanosila kroz iduća dva tjedna, povremeno je koristeći i preko dana kad bi osjetila potrebu. Pa, evo i mojih konačnih dojmova.

Zašto je ne bih kupila ponovno

Prvo ću krenuti s pozitivnim. Da, doista, kao što je i obećano, ova maska uspijeva u tome da nahrani usne preko noći i, štoviše, da je ujutro još uvijek osjetim na usnicama. Druga pozitivna stvar je da je pakiranje zbilja veliko (20 grama), pa obzirom na količinu koja mi treba za jedno mazanje usnica, doslovno mislim da bi mi mogla trajati godinu dana, ako ne i više. S druge strane, u mom se slučaju nije ispunilo marketinško obećanje brenda da će korištenje maske preko noći eliminirati potrebu za korištenjem balzama preko dana. Kao što sam ranije već spomenula, i dalje sam posezala za balzamom u sticku koji inače koristim, možda tek mrvicu rjeđe.

Isto tako, aplikator, koji mi se inicijalno jako svidio jer nisam od onih koji ovakav tip proizvoda vole nanositi prstima, ima svojih problema, Dolazi, naime, uz plastični omot u kojem ga možete nositi što u teoriji zvuči dobro, ali u praksi on već nakon jednog korištenja postaje mastan od proizvoda i djeluje prljavo, a i teško ostaje zatvoren. Prvom dijelu problema doskočila sam ispiranjem aplikatora pod vodom nakon svakog korištenja, ali nisam bila najsretnija.

Za ipak visoku cijenu od (otprilike) 170 kuna za (glorificirani) balzam za usne, očekivala sam neko sretnije rješenje, kao i to da će takva cijena biti opravdana činjenicom da mi uz ovaj proizvod neće biti potreban nijedan drugi, odnosno da ću ga koristiti svega jednom dnevno. Ponavljam, jako mi se sviđa što se proizvod, ako ga se koristi navečer, na usnicama osjeti do jutra i što usnama daje lijepi sjaj, ali ne mogu se oteti dojmu da vrlo sličan efekt mogu postići i daleko pristupačnijim proizvodima na bazi vazelina. Moja potraga za savršenim balzamom se nastavlja.