interijer

Ljetnikovac Đurđe Tedeschi u Dubrovniku izgleda fantastično. Naravno, uredili su ga Franić i Šekoranja

FOTO: Duško Vlaović

Uspješni dizajnerski dvojac Franić i Šekoranja ponovno oduševljavaju svojim novim projektom. Vodimo vas u dubrovački ljetnikovac Đurđe Tedeschi

Iako smo već uspjele na društvenim mrežama uloviti tek nekoliko impozantnih kadrova recentnog rada zagrebačkog studija Franić Šekoranja, nakon ekskluzivnog predstavljanja u prestižnom talijanskom magazinu Living Corriere, Super1 vam donosi detaljni uvid u njihov novi projekt – ljetnikovac Đurđe Tedeschi u Dubrovniku. Naravno, morali smo odmah doznati više o ovom projektu i podijeliti sve s vama.

Duško Vlaović

“Pri projektiranju interijera težilo se postizanju što opuštenije i ležernije atmosfere. Zamisao je bila da sve djeluje gotovo autentično i kao da je oduvijek bilo na tom mjestu, intervenirajući s tek nekoliko detalja. Ljetnoj kući koja se naslanja na stari grad i s pogledom na more željeli smo stvoriti nonšalantni interijer neformalnim rasporedom, odloženom umjetnosti i s puno svjetlosti” kazao je Saša Šekoranja, dok je Dean Franić istaknuo kako je dominantni bijeli interijer bila želja investitora, iako su tipični lokalni interijeri tog podneblja tradicionalno tamni i sa zagasitim koloritom.

Duško Vlaović

“Mi smo se bijelom bojom nadovezali na eksterijer boje čitavog grada koji je obložen bijelim dubrovačkim kamenom, a koji se na ovoj kući provlači i interijerom i eksterijerom, točnije kroz vrt i bazen.”

Kako objašnjava dalje Dean, svi prostori kuće su zapravo veliki i namijenjeni druženju te opuštanju, tako da je i izbor namještaja bio jednostavan. Obojica pričaju kako su naglasak stavili na talijanske brendove kao što su Agape, Gervasoni, DePadova, Davide Groppi, a koji su se savršeno uklopili svojim nenametljivim dizajnom.

Duško Vlaović

Ako uzmemo u obzir da je Šekoranja prije svega umjetnik, nimalo ne iznenađuje njegovo razmišljanje kako je umjetnost kao takva i sastavni dio interijera. “Kolekcionarska strast investitora uvjetovala je specifičan način postavljanja umjetnosti, kao odložene i spontane, tako da se u svakom trenutku postav može promijeniti i dati novi karakter interijeru.” objašnjava te nastavlja priču u smjeru tlocrta za koji ističe kako je mijenjan tako da bude prilagođen suvremenom načinu života.

Duško Vlaović

“Stare, tradicionalne kuće imale su raspored od više malih salona dok suvremeni način života traži prostranije i čiste prostore. Ono što se pak u ovom slučaju htjelo zadržati jest osnovni duh kuće u smislu da sve stvari izgledaju kao da su srasle s njom i kao da su oduvijek tu.” govori za kraj ovaj cijenjeni dizajnerski duo, a mi vas ostavljamo da uživate u ovim beskrajnom lijepim prizorima s njihovim uvijek elegenatnim potpisom.

Duško Vlaović
Duško Vlaović
Duško Vlaović
Duško Vlaović
Duško Vlaović
Duško Vlaović
Duško Vlaović

 

Duško Vlaović
Duško Vlaović
Duško Vlaović
Duško Vlaović