Nekad je nužno odabrati stranu
PROMO

Trebamo li nositi SPF kada je oblačno?

FOTO: PR

Zaštitite svoju kožu i za oblačnih dana

Uvijek se sjetimo naše SPF kreme za sunčanje kad je sunčano, ali što je s onim oblačnim danima? Pred nama je nekoliko oblačnih dana i već čujemo “Što će mi SPF? Nema sunca!” kako izlazi iz usta brojnih skincare entuzijasta koji zaboravljaju na SPF.

Uobičajeni skincare mit jest da za oblačnih dana ne trebamo koristiti kremu za sunčanje s visokim zaštitnim faktorom. Prema Zakladi za rak kože, UV zrake prolaze kroz oblake do 80% vremena. Njihovo istraživanje također pokazuje da snijeg može reflektirati do 80% UV zraka! Ako želite imati besprijekornu kožu bez hiperpigmentacija i odgoditi bore – planirajte nanošenje kreme za sunčanje svaki dan u godini kako biste spriječili znakove fotostarenja – koje je glavni uzrok bora. Također je bitno ne zanemariti dijelove tijela na koje najmanje mislite – usnice, dlanove i stopala.

U borbi protiv bora i hiperpigmentacija, cilj je izbjeći fotostarenje pa budite oprezni i svakodnevno u skincare rutinu uvrstite i SPF kremu za zaštitu od sunca.

Na što treba pripaziti kada kupujete kvalitetnu kremu za sunčanje?

Kada je riječ o kremi za sunčanje, apsolutno je najvažnije da je koristite. Imperativ je pronaći kremu za sunčanje koja vam se sviđa i koju ćete koristiti. Pobrinite se da vaša krema za sunčanje ima formulu širokog spektra koja štiti i od UVA i od UVB zraka i ima zaštitni faktor od najmanje 30. Ako vaše dnevne aktivnosti uključuju plivanje ili vježbanje uz znojenje, vodootporne formule bit će ključne — kao i ponovno nanošenje svakih sat vremena kako bi se osigurala trajna pokrivenost i zaštita od štetnih zračenja. Također, sve popularnije su i mineralne SPF kreme.

Što razlikuje mineralne od kemijskih SPF krema?

Mineralne kreme za sunčanje fizički su blokatori koji odbijaju zrake od kože za razliku od kemijskih opcija koje apsorbiraju UV zrake. Kemijske SPF kreme su u posljednje vrijeme pod povećalom, zbog nedavnih otkrića koja se tiču učinkovitosti kemijskih sastojaka i koliko njih prodire u krvotok. S druge strane, dva najčešće korištena mineralna sastojka, titanijev dioksid i cinkov oksid, sastojci su za zaštitu od sunca koji su sigurni i učinkoviti. Mineralne formule također imaju prednost jer uzrokuju mnogo manje iritacija, posebito ako je vaša koža osjetljiva i lako podliježe crvenilu, iritacijama i aknama.

Mineralni SPF50 za lice

Stručnjaci iz Dr.BRANDT-a su proveli četiri godine stvarajući SPF formulu koja je lijepa na koži, nekomedogena, hidratantna i lagana kao obična dnevna hidratantna krema bez SPF-a, koja ne ostavlja bijeli film na licu pa nećete izgledati kao Casper, a uz svoj faktor 50 pruža fantastičnu zaštitu od zlih UV zraka.

Dr.BRANDT Liquid Sun Shield je lagana, nekomedogena, 100% mineralna krema SPF50 širokog spektra UVA/UVB SPF50, HEV/BLUE LIGHT i zaštitom od onečišćenja. Ovaj SPF potiče blistavost i mlađi izgled kože, štiti od hiperpigmentacija, oštećenja i fotostarenja. Za razliku od ostalih krema za sunčanje, Liquid Sun Shield ima luksuznu, laganu tekuću teksturu koja je na licu nevidljiva i svilenkasta, ne ostavlja kožu masnom i ne uništava izgled make up-a.

Trebamo li nositi SPF kada je oblačno?

Uz sve što smo vam rekli – naš odgovor je apsolutno da! Vaša bi svakodnevna rutina trebala uključivati nanošenje kreme za sunčanje, osobito ako imate svijetlu kožu, mnogo madeža ili obiteljsku povijest raka kože. A ako tražite najbolji SPF za lice – potražite Dr. Brandt Liquid Sun Shield ovdje, u Mullerima i bolje opskrbljenim ljekarnama i nosite ga. Čak i kada je oblačno.