Sve je teže shvatiti koji viralni Vine je pravi, a koji malo nabrijan ili fabriciran

Zbog puno lažnih, često ne znamo je li neki Vine video stvaran. Ali svi ih gledaju

Otkako se pojavio Vine, verzija mobilne aplikacije za dijeljenje kratkih videozapisa u trajanju do šest sekundi, sve više lažnih Vine videa postali su viralni.

Neke su uistinu uznemirujući, a pola vremena ne znamo jesu li pravi ili ne. Jedan od njih, koji je ovaj tjedan skupio 17 milijuna pregleda, prikazuje dvije djevojčice koje se ljuljaju u visećoj mreži. U sljedećem trenutku na njih pada drvo, a one pokošene padaju na pod. U prvi tren ne znate je li se to uistinu dogodilo ili je riječ o još jednoj Vine varci.

Varka ili stvarnost

No, kada se pojavio cijeli video postaje jasno da se to stvarno dogodilo. Ipak, djevojčice tvrde da nije tako bolno kako izgleda, prošle su bez ozljeda, iako se tako ne čini na Vineu ispod.

https://vine.co/v/OEntIFtqLtt

Ovo je duža verzija videouratka koja otkriva što se dogodilo.

Jedan od krivaca za sve veću nesigurnost oko autentičnosti Vine videa je Logan Paul, zvijezda lažnih Vineova. I sada ponovno izaziva pozornost. Video na prometnoj cesti na kojoj on kaskaderski izbjegava automobile ostavlja vas s pitanjem – je li ovaj čovjek lud? No, nakon detaljnog pregleda, provjere svake sjene i položaja, Vine entuzijasti otkrili su da je riječ o varci. No, to ne spriječava ljude da i dalje luđački pregledavaju video. Kada ga pogledate, shvatit ćete zašto.

https://vine.co/v/O1AwluM75wd