S godinama postajemo bolji u puno stvari, nošenje sa stresom, nažalost, nije jedna od njih

Nekoliko je razloga; tijelo ga teže podnosi, a ni mozak baš ne briljira

Funny Scientist In Lab Coat With A Goatee. Character Drawing On Green Background In Cool Geometric Style
FOTO: Getty Images/iStockphoto

Nije lako upravljati stresom ni u kojoj dobi, ali postaje sve teže kako starimo, i to zbog niza razloga. Prvo, tijelo fizički ne može podnijeti stres na isti način kao kada smo bili mlađi. Srce i pluća možda više nemaju kapacitet koji su prije imali, a tijelu bude puno teže oporaviti se od stresnih događaja.

Dodatno, s godinama, i mentalno je teže nositi se sa stresom. Dobro prospavana noć može smanjiti stres do neke mjere ali kako starimo, možda više ne spavamo tako dobro, što dovodi do viška hormona stresa u mozgu. Stres može biti izazvan raznim čimbenicima koji mogu biti kompliciraniji nego problemi s kojima smo se suočavali kada smo bili mlađi.

Ne možemo ga zaustaviti, ali možemo kontrolirati

Znakovi stresa mogu se iskazati u gubitku memorije ili demenciji, uključuju promjene apetita, glavobolju, tjeskobu, razdražljivost ili problem koncentracije. Upravljajte stresom koristeći tehnike relaksacije, uključite se u aktivnosti svoje zajednice, brinite o sebi, pravilno se hranite, dovoljno spavajte i držite se drugih zdravih navika.

Stres je stalno prisutan u našem životu i ne možemo ga izbjeći. Od frustracija u prometu do zabrinutosti za zdravlje, stres uvijek prodire u naš život. Učinke stresa možemo ublažiti jačajući svoj organizam tehnikama samoozdravljenja, savjetuje Harvard Medical School Health Beat.