Barceloni 30. utakmica bez poraza, Messi kod jedanaesterca asistirao Suarezu, Celti zabio i Rakitić

Tri boda prednosti (i utakmicu manje) ima Barcelona ispred Atletico Madrida

Nogometaši Barcelone svladali su u spektakularnoj utakmici 24. kola Primere na Nou Campu Celtu s 6-1, a u strijelce se upisao i hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić. Bila je ovo 30. uzastopna utakmica Barcelone bez poraza.

Rakitić je zabio svoj treći gol sezone u 85. minuti kada je lobom prebacio istrčalog vratara gostiju za 5-1. Golijadu je započeo Leo Messi u 28. minuti, a Celta je izjednačila u 39. minuti kada je John Guidetti realizirao penal.

Tri gola Suareza

U drugom dijelu briljirao je s tri uzastopna gola Luis Suarez, a tri postignuta pogotka mu je omogućio Messi neobičnim potezom kod izvođenja jedanaesterca. Messi je umjeto šuta na vrata samo kratko dodao loptu utrčalom Suarezu koji pogađa praktički praznu mrežu. Rakitić je pogodio za 5-1, a konačnih 6-1 postavio je Neymar u sudačkoj nadoknadi. Bila je ovo 30. uzastopna

Poredak: Barcelona (23 odigrane utakmice) 57 bodova, Atletico Madrid (24) 54, Real Madrid (24) 53…