Bilićev West Ham tek nakon penala svladao maltešku momčad za proboj u 3. pretkolo Europske lige

U nastavku natjecanja West Ham očekuje ogled protiv rumunjske Astre

Lutrija izvođenja jedanaesteraca bila je potrebna nogometašima West Hama i njihovom menadžeru Slavenu Biliću da prođu maltešku Birkirkaru i plasiraju se u 3. kvalifikacijsko kolo Europske lige. Završilo je 5-3.

Bilićeva momčad na Maltu je donijela minimalnu 1-0 prednost iz prve utakmice, a ona je anulirana već u 15. minuti nakon pogotka kojeg je iz blizine postigao Fabrizio Miccoli. Da situacija za engleskog Premierligaša bude još teža pobrinuo se James Tomkins koji je pri kraju provog poluvremena zaradio isključenje.

Vukanac jedini promašio

Budući da promjene rezultata nije bilo niti u produžetku utakmice, vrijedi zabilježiti tek izjednačenje u broju igrača na travnjaku nakon što je u 107. minuti ogled isključen Mauricio Mazzetti.

West Ham je u konačnici slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca pri čemu treba istaknuti tek promašaj Nikole Vukanca visoko iznad grede.

U nastavku natjecanja West Ham očekuje ogled protiv rumunjske Astre iz Giurgiua. Prva utakmica igra se sljedećeg četvrtka na Boleyn Groundu.