Dinamo je pred 300 ljudi na Maksimiru pobijedio Zagreb 4-1, ali opet se ozlijedio Ivo Pinto

Gosti su poveli u 18. sekundi pogotkom Rafaela Bobana

16.10.2015., stadion u Maksimiru, Zagreb - MAXtv, 1. HNL, 13. kolo, GNK Dinamo - NK Zagreb

Nogometaši Dinama, vodeća momčad Prve HNL, u 13. su kolu sa 4-1 (2-1) pobijedili Zagreb, posljednjeplasirani klub prvoligaške ljestvice.

U utakmici odigranoj pred 300 gledatelja na stadionu Maksimir, gosti su poveli već u 18. sekundi, jer je Rafael Boban iskoristio stajanje obrane Dinama i to je bio jedini udarac Zagreba u prvom poluvremenu. U 38. minuti ozlijedio se branič Dinama Ivo Pinto, kojem je to bila prva utakmica nakon oporavka od ozljede.

Dva pogotka Fernandesa

Junior Fernandes s dva pogotka (10. i 35. minuta) preokreće rezultat na 2-1. U nastavku utakmice nastavila se dominacija domaće momčadi. Armin Hodžić povisio je u 53. minuti na 3-1, a Angelo Henriquez je u 69. minuti postigao pogodak za konačnih 4-1.

Dinamo je u vodstvu Prve HNL s 27 bodova iz 13 utakmica, drugi je Hajduk s 23 iz 12, a Zagreb je posljednji sa četiri boda i još uvijek čeka na prvu pobjedu u prvenstvu.