Izvrstan početak sezone za Zubčića, osvojio 12. mjesto na utrci u Söldenu

Max Ullrich nije se uspio plasirati u drugu vožnju veleslaloma u Austriji

Croatia's Filip Zubcic competes in the first run of the Men's Giant Slalom race at the FIS Alpine Skiing World Cup finals in Meribel on March 21, 2015.  AFP PHOTO / JEFF PACHOUD

Hrvatski skijaš Filip Zubčić zauzeo je 12. mjesto u veleslalomu, prvoj utrci nove sezone Svjetskog kupa u Söldenu, dok je pobjeda pripala Amerikancu Tedu Ligetyju. Zaostatak Zubčića (2:27.16) za Ligetyjem (2:23.38) iznosi 3,28 sekundi, a ostvareni veleslalomski plasman drugi mu je najbolji u karijeri. Uspješniji je bio samo lani u Alta Badiji, sedmi.

Drugo je mjesto zauzeo Francuz Thomas Fanara (2:24.03) i njegov je zaostatak za pobjednikom 15 stotinki, a treće Austrijanac Marcel Hirscher (2:24.05) sa zaostatkom od 17 stotinki.

Samo Stenmark uspješniji

Pobjeda je Ligetyjeva 24. u utrkama veleslaloma u Svjetskom kupu, što znači da je drugi na vječnoj listi slavljenika u toj disciplini, a ispred njega još samo Ingemar Stenmark (46). Slavio je u Amerikanac u Söldenu četiri puta.

Drugi Hrvat koji je danas nastupio u Söldenu Max Ullrich nije se uspio plasirati u drugu vožnju.

U ukupnom poretku nakon prve utrke sezone vodi Ligety sa sto bodova, Fanara je drugi sa 80 bodova, a treći Hisrcher sa 60 bodova. Zubčić se nalazi na 12. mjestu sa 12 bodova.

Druga utrka Svjetskog kupa je na rasporedu za tri tjedna u Leviju.