Kramariću 10 minuta u porazu Leicestera, prvom nakon 10 utakmica. Za Liverpool igrao Lovren

West Ham Slavena Bilića odigrao peti ligaški remi zaredom

Liverpool's German manager Jurgen Klopp (R) celebrates their win after the English Premier League football match between Liverpool and Leicester City at the Anfield stadium in Liverpool, north-west England on December 26, 2015. Liverpool won 1-0. AFP PHOTO / LINDSEY PARNABY

RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. / AFP / LINDSEY PARNABY

Liverpool je na svom Anfieldu pogotkom Christiana Bentekea slavio 1-0 protiv Leicester Cityja nanijevši gostima i vodećoj momčadi Premier lige, prvi poraz nakon deset utakmica. Do subotnje utakmice kod Liverpoola, momčad Andreja Kramarića poražena je samo kod kuće od Arsenala 5-2 26. rujna.

Hrvatski napadač dobio je priliku zaigrati posljednjih 10 minuta i tako je ove sezone skupio ukupno 22 minute igre u Premier ligi. Dvanaest minuta igrao je i u prvom porazu Leicestera u sezoni.

Žuti karton Lovrenu

Dejan Lovren vratio se u obranu Liverpoola nakon samo dva tjedna izbivanja zbog ozljede koljena zadobivene protiv West Bromwich Albiona. Uspio je hrvatski reprezentativac zajedno sa suigračima zaustaviti najboljeg napadača Premier lige Jamieja Vardyja, ali je završio utakmicu sa žutim kartonom.

West Ham Slavena Bilića odigrao je i peti uzastopni remi. Povela je momčad hrvatskog trenera na gostovanju kod Aston Ville pogotkom Cresswella krajem poluvremena, ali je Ayew iz jedanaesterca postavio konačnih 1-1.

Oscar kao John Terry

U svojoj prvoj utakmici nakon što je na klupi Chelseaja zamijenio Josea Mourinha, Guus Hiddink nije stigao do pobjede. Vodio je londonski klub kod kuće protiv Watforda, gosti su preokrenuli utakmicu, pogocima Deeneyja i Ighala došli do vodstva, ali Diego Costa u 65. minuti postiže svoj drugi pogodak na utakmici (ukupno peti u 16 ligaških utakmica) za 2-2.

Imala je Hiddinkova momčad priliku za pobjedu, ali se Oscar poskliznuo pri izvođenju jedanaesterca u 80. minuti. Navijačima Chelsea poznata situacija, John Terry je imao sličnu situaciju u finalu Lige prvaka 2008. godine protiv Manchester Uniteda.

Rezultati: Stoke City – Manchester United 2-0, Manchester City – Sunderland 4-1, Bournemouth – Crystal palace 0-0, Aston Villa – West Ham 1-1, Chelsea – Watford 2-2, Swansea – WBA 1-0, Liverpool – Leicester City 1-0, Tottenham – Norwich 3-0, Newcastle – Everton 0-1, Southampton – Arsenal 3-0.

Poredak: Leicester 38, Arsenal 36, Manchester City 35, Tottenham 32, Crystal Palace 30…