Lokomotiva preokretom protiv Velšana napravila veliki korak prema prolasku 1. kola

Zagrebački klub pobijedio je Airbus s 3-1

Nogometaši Lokomotive pobijedili su na gostovanju velški Airbus s 3-1 u prvoj utakmici 1. pretkola Europske lige i napravili veliki korak prema nastupu u 2. kolu.

Domaćini s prednosti na odmor

Nogometaši zagrebačkog kluba solidno su otvorili utakmicu, no prvi su do vodstva ipak stigli domaćini koji su poveli preko Waynea Rileyja u 27. minuti, a s vodstvom Airbusa i završeno je prvo poluvrijeme.

Odličan nastup velškog golmana

Unatoč boljoj igri, Lokomotiva je upjela izjednačiti tek u 48. minuti, a gol je postigao Damir Šovšić. Do vodstva lokosi su stigli 13 minuta kasnije, a strijelac je bio Mirko Marić. Konačnih 3-1 postavio je Marko Kolar u 68. minuti. Mogla je Lokomotiva i uvjerljivije slaviti, ali vrlo dobru utakmicu je odigrao golman Airbusa James Coates koji je svoju ekipu spasio težeg poraza.

Uzvrat se igra za tjedan dana u Zagrebu.