Manchester United izgubio od Swansea Cityja (treći puta za redom s 2-1)

Wayne Rooney nije zabio desetu ligašku utakmicu u nizu

Manchester United's Belgian midfielder Marouane Fellaini (L) vies against Swansea City's English-born Welsh defender Ashley Williams during the English Premier League football match between Swansea City and Manchester United at The Liberty Stadium in Swansea, south Wales on August 30, 2015. Swansea won the match 2-1.   AFP PHOTO / PAUL ELLIS

RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

Nogometaši Swansea Cityja svladali su Manchester United 2-1 u utakmici 4. kola engleskog prvenstva igranoj na njihovom Liberty stadionu. Uz dva remija sada imaju i dvije pobjede, a ovom su nanijeli premijerni poraz momčadi Louisa van Gaala u tekućoj sezoni.

Rezultatski je utakmica za Manchester United krenula u pravome smjeru nakon što je Juan Mata pogodio u 48. minuti za vodstvo gostiju. Peti mu je to gol u 2015. godini, a toliko ih nije postigao niti jedan igrač kluba s Old Trafforda. Usporedbe radi, premierligaški crni niz Waynea Rooneyja traje i dalje, pa je tako jedno od najpoznatijih lica momčadi upravo okončalo svoju desetu uzastopnu ligašku utakmicu bez postignutog gola. Takvo mu se što posljednji puta dogodilo davne 2003. godine.

Gomis ne prestaje pogađati

Problema sa realizacijom zato nema Bafetimbi Gomis koji je u istom razdoblju kao i Rooney poentirao devet puta, a sada u 66. minuti čime je postavio konačan rezultat utakmice. Inače, Manchester United do primljenog gola držao je niz od 429 ligaških minuta sa čistom mrežom. U pet minuta nedjeljne utakmice primili su dva gola. Niz je prekinuo u 61. minuti Andre Ayew.

Inače, bila je ovo treća uzastopna utakmica ovih suparnika koja je završila 2-1 pobjedom Swansea.

U drugoj utakmici igranoj u nedjelju Southampton je s 3-0 svladao Norwich City.

Ljestvice predvodi Manchester City s maksimalnih 12 bodova ispred Crystal Palacea s devet i Leicester Cityja sa osam bodova. Swansea ima jednako toliko na četvrtom mjestu, dok je Manchester United peti sa sedam osvojenih bodova.