Mrak prekinuo Čilića i Isnera (naviknute na duge mečeve u Wimbledonu) nakon 4 sata i 16 minuta

Meč će biti nastavljen u subotu. Rezultat je 7-6 (4), 6-7 (6), 6-4, 6-7 (4), 10-10

Croatia's Marin Cilic (L) and US player John Isner leave the court after match was postponed due to low light, during their men's singles third round match on day five of the 2015 Wimbledon Championships at The All England Tennis Club in Wimbledon, southwest London, on July 3, 2015.   RESTRICTED TO EDITORIAL USE  --  AFP PHOTO / GLYN KIRK

Dvoboj 3. kola Wimbledona između najboljeg hrvatskog tenisača Marina Čilića i Amerikanca Johna Isnera prekinut je zbog mraka u petak navečer pri rezultatu 7-6 (4), 6-7 (6), 6-4, 6-7 (4), 10-10, te će biti nastavljen u subotu poslijepodne.

Čilić je mogao pobijediti Isnera u tri seta, ali je zbog dva velika promašaja forhendom izgubio drugu dionicu igre, a time i uvelike zakomplicirao dvoboj.

U prvom setu niti jedan igrač nije se uspio niti približiti oduzimanju servisa suparnika, pa je o pobjedniku odlučivao tie-break. U odlučujućoj igri Čilić je pokazao kako ipak ima bolje udarce iz polja od Isnera, te je riješio tu dionicu igre u svoju korist.

Forhend izdao Čilića

Nakon što su oba igrača čvrsto držala svoje servise sve do rezultata 5-4 za Čilića u drugom setu, našem se igraču otvorila prilika za prvi break u dvoboju kojim bi poveo sa 2-0 u setovima. No, kod rezultata 15-30 Čilić nije uspio pogoditi forhend kojim bi osigurao prve dvije “break-lopte” koje bi ujedno bile i set-lopte. Do tie-breaka više nije bilo uzbuđenja, a početkom odlučujuće igre Čilića je još jednom izdao forhend. On je promašio “zicer” sa sredine igrališta i tako ponudio Isneru mini-break prednosti. Amerikanac je držao tu prednost do vodstva od 6-4 i dvije set-lopte, a tada je Čilić sjajnim bekhendom prošao Isnera na mreži, a onda i pogodio as za 6-6. U sljedećem je poenu promašio volej i ponudio treću set-loptu Isneru koju je ovaj iskoristio.

U trećem setu popustila je čvrsta igra oba tenisača na servisu, pa su zaredale i break-lopte. Čilić je imao prvu u meču kod rezultata 1-1, ali Isner ju je izvukao asom. Nove dvije prilike za oduzimanje servisa Čilić je imao kod 2-2, ali tada je Isner odigrao dva vrhunska poluvoleja, da bi kod svog vodstva 3-2 i nakon dva sata igre Amerikanac stigao do prvih prilika za obrat. No, Čilić je izvukao 15-40 smešom i asom. Nakon što je kod zaostatka 3-4 Čilić spasio još jednu break-loptu, u sljedećoj je igri Čilić napokon ostvario break koji mu je donio vodstvo od 2-1 u setovima.

Čilić imao break u petom setu

Četvrti je set donio sličnu igru kao i prva dva, ponovno su oba igrača čvrsto držala svoj servis, ali tie-break je donio neočekivani broj mini-breakova. Čilić je osvojio prvi poen na Isnerov servis, ali je potom vlastitim pogreškama izgubio oba poena na svoj početni udarac. Istu je stvar ponovio i kod zaostatka 4-5, pa je dvoboj otišao u peti set.

Kada je Čilić oduzeo servis Isneru za vodstvo od 2-0 na početku odlučujućeg seta činilo se da je Amerikančev otpor napokon slomljen. Ipak, Čilića je u petoj igri petog seta izdao prvi servis, a Isner je to iskoristio i po prvi put u dvoboju ostvario break. Čilić je kod rezultata 5-4 stigao i do meč-lopte, ali Isner se izvukao sjajnim pogotkom na osnovnu liniju pod noge Čilića.

Rekorderi u dugim mečevima

Meč je zaustavljen nakon 4 sata i 16 minuta igre i podsjeća na Čilićev ogled također iz 3. kola Wimbledona prije tri godine. Igrao je tada najbolji hrvatski tenisač susret protiv Sama Querryja kojeg je u konačnici dobio rezultatom 7–6(6), 6–4, 6–7(2), 6–7(7), 17–15, nakon 5 sati i 31 minute borbe. Drugi je to najdulji meč u povijesti Wimbledona, a pobjednik najduljeg teniskog susreta svih vremena nalazi se upravo pred Čilićevim nadanjima da će izboriti plasman u četvrto kolo.

Apsolutni rekorder je upravo Isner kojem je u prvom kolu Wimbledona 2010. godine trebalo nevjerojatnih 11 sati i pet minuta da rezultatom 6–4, 3–6, 6–7(7), 7–6(7), 70–68 nakon tri dana borbe nadjača Nicolasa Mahuta. Samo je posljednji set trajao osam sati i jedanaest minuta.

Pobjednik susreta Čilić – Isner u 4. će kolu igrati protiv Amerikanca Denisa Kudle, igrača s pozivnicom, koji je u pet setova svladao Kolumbijca Santiaga Giralda.

Rezultati 3. kola

Tenisači:

Đoković (1) – Tomiv (27) 6-3, 6-3, 6-3

Anderson (14) – Mayer (24) 6-4, 7-6 (6), 6-3

Čilić (9) – Isner (17) 7-6 (4), 6-7 (6), 6-4, 6-7 (4), 10-10 – prekid zbog mraka

Kudla – Giraldo 6-2, 6-7 (3), 2-6, 6-1, 6-3

Wawrinka (4) – Verdasco 6-4, 6-3, 6-4

Goffin (16) – Baghdatis 6-3, 6-4, 6-2

Gasquet (21) – Dimitrov (11) 6-3, 6-4, 6-4

Kyrgios (26) – Raonić (7) 5-7, 7-5, 7-6 (3), 6-3