Seligman napravio veliku pogrešku u finalu vježbe na konju s hvataljkama, ne putuje na Olimpijske igre

Zlato je osvojio Britanac Max Whitlock s ocjenom 16.133

19.09.2015., Osijek -  Dvorana Gradski vrt, svjetski kup u gimnastici Grand prix Osijek Zito Challenge Cup 2015. Finalna natjecanja na kojem nastupaju najbolji gimnasticari svijeta. Robert Seligman.

Hrvatski gimnastičar Robert Seligman nije uspio osvojiti medalju na Svjetskom prvenstvu u Glasgowu, on je u finalu vježbe na konju s hvataljkama zauzeo posljednje, osmo mjesto nakon što je u sredini svoje izvedbe napravio veliku pogrešku, te morao sići sa sprave.

Seligmanu je ovo bio peti nastup u finalu SP-a na konju s hvataljkama, ali još uvijek čeka prvu medalju. Neuspjehom u Glasgowu Seligman je ostao i bez plasmana na Olimpijske igre koje će se održati sljedeće godine u Rio de Janeiru. Za odlazak na OI morao je osvojiti medalju na SP.

Podijeljene četiri medalje

Zlato je osvojio Britanac Max Whitlock s ocjenom 16.133 ispred sunarodnjaka Louisa Smitha sa 16.033, dok su brončane medalje osvojili Armenac Harutjun Merdinjan i Japanac Kazuma Kaya sa po 15.500.