Poznati odvjetnik, bivši član Nadzornog odbora Ine i kandidat DP-a, zbog pokušaja podmićivanja osuđen na zatvor

Presuda je nepravomoćna, Čehić ima pravo žalbe

Poznati odvjetnik iz Poreča Dario Čehić (54), nekadašnji član Nadzornog odbora Ine i svojedobno kandidat Domovinskog pokreta na parlamentarnim izborima, nepravomoćno je u petak osuđen na 14 mjeseci zatvora u formi djelomične uvjetne osude što podrazumijeva šest mjeseci bezuvjetnog boravka iza rešetaka, dok preostalih osam mjeseci ne morao odslužiti ako tijekom tri godine roka kušnje ne počini novo kazneno djelo.

Kako je izvijestio portal Burin, Čehiću je kaznu izreklo vijeće Županijskog suda u Rijeci koje mu je izreklo i trogodišnju zabranu odvjetničkog rada od trenutka izvršnosti presude, a sve na temelju Uskokove optužnice kojom ga se teretilo za nuđenje mita jednom sudskom savjetniku u rovinjskoj ispostavi pulskog Općinskog suda od kojega je, kako tvrde tužitelji, početkom prošle godine za 20.000 kuna pokušao ishoditi ubrzanje procedure utvrđivanja vrijednosti jedne nekretnine u sklopu ovršnog postupka. Gospodin Čehić ima pravo žalbe na ovakav pravorijek.

Prvo je bio u Mostu pa je iznenada prešao u Domovinski pokret

O ovome je slučaju, inače, lani pisao Telegram, u trenutku kada je Uskok protiv Čehića otvorio istragu. Tada se ispostavilo da je odvjetnik 17. veljače na nekoliko sati bio i uhićen, a sve se odvilo nakon što ga je sudski savjetnik kojega je, prema Uskoku, pokušao podmititi, prijavio policiji.

Čehić je iznimno poznati porečki odvjetnik, a bio je i član stranke Most, odnosno njezina famoznog Nacionalnog vijeća, nakon čega je prešao u Domovinski pokret. U vlastitom životopisu navodi da je od 2004. do 2007. bio pravni savjetnik u Maistra d.d. Rovinj. Ondje je nastavio obavljati složene poslove vezane uz nekretnine i sudske sporove. Radio je i na projektima iz oblasti trgovačkog prava.

Srušio Jovanovićev zdravstveni odnos na Ustavnom sudu

Od 2016. do 2017. bio je savjetnik ministra gospodarstva RH i član Nadzornog odbora Ine. Kaže i da mu je objavljeno više stručnih radova u oblasti prava. Široj javnosti postao je poznat kada je podnio prijedlog za ocjenu ustavnosti odluke o uvođenju zdravstvenog odgoja SDP-ovog ministra Željka Jovanovića u osnovne i srednje škole, na temelju kojeg ga je Ustavni sud i obustavio.

U Domovinski pokret je, tvrdio je svojedobno, prešao zbog zalaganja Miroslava Škore za prava nerođene djece. Gospodin Škoro je, kao što je poznato, napustio ovu stranku iz koje su, u trenutku kada je slučaj izbio u javnost, rekli da su uvjereni u njegovu nedužnost.