Arsenal je nastavio nizati rezultate koji ih odmiču od vrha ljestvice. Liverpool stigao do nova tri boda

Dejan Lovren odradio je punu minutažu u Liverpoolovoj pobjedi

Uvjerljivu 4-1 pobjedu protiv Manchester Cityja u prošlome kolu nogometaši Liverpoola potvrdili su s tri osvojena boda u nedjeljnom ogledu protiv Swansea Cityja kojeg su na svom Anfieldu svladali 1-0.

Gol odluke zabio je udarcem s bijele točke James Milner u 62. minuti susreta 14. kola engleskog prvenstva. Inače, Liverpool je momčad koja je kroz povijest Premierlige izvela najviše jedanaesteraca, njih 135. Milnerov je bio 103. koji je odsjeo u mreži suparnika.

Dejan Lovren odradio je punu minutažu za domaću momčad.

Arsenal u negativnom nizu

I dok Liverpool veže pobjede, Arsenal veže rezultate kojima se udaljava od vrha ljestvice. Treću uzastopnu utakmicu ne znaju za pobjedu a iz ove su, na gostovanju kod rezultatski slabašnog Norwicha, uzeli tek bod nakon što je Grabban poništio gostujuće vodstvo Arsenala ostvareno preko Mesuta Özila. Nijemac je odigrao sjajno prvo poluvrijeme, no nije mogao podići momčad u nastavku igre kroz koji su igrači Arsenea Wengera zaboravili napadati suparnika. Osim toga tek treba vidjeti koliko su teške ozljede Laurenta Koscielnyja i Alexisa Sancheza koji su bili primorani ranije napustiti travnjak.

U ranije odigranim utakmicama Tottenham i Chelsea su odigrali 0-0, a West Ham i West Bromwich 1-1.