Bayern proigrao u drugom poluvremenu i u derbiju potpuno deklasirao Borussiju iz Dortmunda

Po dva pogotka u pobjedi od 5-1 postigli su Muller i Lewandowski

Nogometaši minhenskog Bayerna uvjerljivo su pobijedili svojeg najvećeg rivala, dortmundsku Borussiju, u najvećem njemačkom derbiju rezultatom 5-1 i povećali svoje vodstvo na vrhu tablice na sedam bodova.

Bayern je dobro započeo utakmicu na svojem stadionu i poveo preko Thomasa Mullera u 26. minuti, a isti igrač je deset minuta kasnije iz jedanaesterca povisio na 2-0. Gosti iz Dortmunda minutu nakon toga su smanjili na 2-1, ali nisu mogli izbjeći potpni potpo koji je uslijedio u druom poluvremenu.

Na 3-1 povisio je nakon samo minute igre u nastavku Robert Lewandoski, a poljski napadač je bio strijelac i za 4-1 u 58. minuti. Konačnih 5-1 postavio je Mario Götze u 66. minuti.