Bayern-Dinamo 5-0: Bayern visokom pobjedom prekinuo Dinamov niz neporaženosti od 45 utakmica

Lewandowski je upisao hat-trick, dok su po gol zabili Costa i Götze

U susretu 2. kola F skupine nogometne Lige prvaka Bayern je u Munchenu na Allianz Areni deklasirao zagrebački Dinamo s 5-0 (4-0). Bila je to utakmica na jedan gol tijekom koje su Bavarci dominirali svih 90 minuta uputivši prema Eduardu 22 udaraca. ‘Modri’ su odlijevali napadima Bayerna prvih 13 minuta, a tada je krenuo bavarski stroj.

Od 13. do 28. minute domaćin je zabio četiri gola i razriješio sve dvojbe oko pitanja pobjednika. Strijelci su bili Douglas Costa (13), Robert Lewandowski (21, 28) i Mario Gotze (25). U drugom poluvremenu Bayern je smanjio gas postigavši samo jedan gol, a strijelac je ponovo bio Lewandowski (55). Dinamo je u Munchenu prekinuo niz bez poraza koji je trajao čak 45 utakmica. Zadnji put hrvatski prvak je poražen 27. listopada 2014. od Astre Giurgiu (0-1) u Europskoj ligi.

Bayern – Dinamo

Napadi Bayerna

Utakmica je sasvim očekivano, počela napadima Bayerna, u 10. minuti Boateng je uputio snažan udarac s 20-tak metara, a Dinamov vratar Eduardo uspio obraniti. No, portugalski vratar se nije proslavio u 13. minuti kada ga je Douglas Costa iznenadio udarcem iskosa u bliži kut za vodstvo Bavaraca.

U 21. minuti Bayern je poveo s 2-0 nakon katastrofalne pogreške mladog Benkovića koji je neoprezno poklonio loptu Thiagu koji potom nesebično opronalazi samog Lewandowskog, kome nije bilo teško pogoditi praznu mrežu. Samo četiri minute kasnije Dinamo je primio i treći gol – dupli pas u odigrali Goetze i Coman, a udarac Goetzea s desetak metara Eduardo neobjašnjivo propušta u mrežu.

U 28. minuti već je bilo 4-0, a strijelac je opet bio Poljak Lewandowski, čiji se udarac nogom nakon ubačaja Douglasa Coste od grede odbio unutar crte Dinamova gola, pa je bjeloruski sudac ipak nakon nekoliko sekundi razmišljanja pokazao na centar. Dokraja prvog dijela Dinamo nije primio gol, ali nije niti imalo ozbiljnije priprijetio Bayernovu vrataru Neueru.

Hat-trick Lewandowskog

Dinamo je u drugo poluvrijeme ušao puno odlučnije, no u 55. minuti Thiago i Lewandowski su izigrali cijelu obranu Zagrepčana, a Poljak je lako prebacio Eduarda i došao do “hat-tricka”. U 58. minuti Antolić je izveo prvi udarac Dinama prema golu Bavaraca, no samo statistički jer promašio vrata za više od desetak metara.

U 71. minuti novoušli Rog je pronašao Fernandesa, čiji udarac ide visoko iznad gola Neuera, a minutu kasnije i udarac Henriqueza završava na tribinama. U 74. minuti Goetze pogađa vratnicu, a Eduardo u 75. minutu skida loptu s noge Lewandowskog, pa je Dinamo s kultne Allianz Arene ipak otišao bez strašnije rezultatske katastrofe.

U drugom susretu iz ove skupine Olympiakos je u Londonu šokirao Arsenal pobijedivši 3-2. Golove za grčkog prvaka zabili su Felipe Pardo (33), Kostas Fortounis (40) i Alfred Finnbogason (66), dok su pogotke za Arsenal zabili Theo Walcott (35) i Alexsis Sanchez (65).

Nakon dva kola na ljestvici vodi Bayern sa šest bodova, Olympiakos i Dinamo imaju po tri boda, dok je na začelju Arsenal bez bodova.

Dinamo u iduća dva kola igra protiv Olympiakosa. Prvi susret je na rasporedu 20. listopada u Zagrebu, a uzvrat je 4. studenog u Pireju. U trećem kolu Arsenal će ugostiti Bayern, a idućem kolu je uzvrat u Munchenu.

SKUPINA F – 2. kolo

Bayern – Dinamo 5-0
(Douglas Costa 13, Lewandowski 22, 28, 55, Goetze 25)

Arsenal – Olympiakos 2-3
(Walcott 35, Alexis Sanchez 65/Pardo 33, Ospina 40-ag, Finnbogason 66)

Ljestvica

1. Bayern 2 2 0 0 8-0 6

2. Olympiakos 2 1 0 1 3-5 3

3. Dinamo 2 1 0 1 2-6 3

4. Arsenal 2 0 0 2 3-5 0

Bayern – Dinamo 5-0 (Costa 13, Lewandowski 21,28, 55, Götze 25)

Bayern: Neuer – Lahm, Boateng, Alaba, Bernat – Thiago, Kimmich, Gotze – Coman, Douglas Costa, Lewandowski; Zamjene: Ulreich, Martínez, Rafinha, Alonso, Müller, Gaudino, Benko

Dinamo: Eduardo- Matel, Taravel, Benković, Pivarić – Ademi, Machado, Antolić – Soudani, Pjaca, Fernandes; Zamjene: Ježina, Musa, Santos, Ćorić, Rog, Henríquez, Hodžić.

90. minuta – Igrat će se još dvije minute.

85. minuta – Policija je objavila da je uhićen jedan navijač Dinama.

81. minuta – Ademi je dobio žuti karton nakon strta s leđa nad Comanom.

75. minuta – Eduardo je spasio čistu šansu Lewandowskog.

74. minuta – Götze je pogodio stativu.

71. minuta – Rog je potegnuo u kontru, odigrao je za Fernandesa, no Čilenac tuče visoko iznad gola.

69. minuta – Henriquez je zamijenio Pjacu.

68. minuta – Dinamovi nogometaši stjerani su u svoj 16-erac. Bayern ne prestaje s napadima.

64. minuta – Rafinha je zaminino Boatenga.

61. minuta – U igri je Rog umjesto Machada.

58. minuta – Müller je ušao umjesto Coste.

55. minuta – GOOl Bayern je nastavio gdje je stao u prvom poluvremenu. Odigrali su nogometaši Bayerna prekrasnu akciju, a završio ju je njihov najbolji napadač Lewandowski. To mu je deseti gol u 167 minuta.

46. minuta – Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena

45. minuta – Bayern inače najviše golova postiže u drugom poluvremenu. Bit će zanimljivo vidjeti kako će igrati u nastavku.

40. minuta – Bayern ima 72% vremena loptu u svojim nogama.

30. minuta – Alaba je tukao, Eduardo brani.

28. minuta – GOOL Lewandowski je nakon ubačaja iz kornera pucao, lopta se od grede odbila iza crte, a sudac je nakon oklijevanja priznao gol.

25. minuta – GOOL Götze je pucao nakon duplog pasa s Comanom,, a Eduardo je propustio loptu u mrežu.

21. minuta – GOOL Lewandowski povećava vodstvo nakon asistencije Thiaga i poslije velike pogreške 18-godišnjeg Benkovića koji je lošre reagirao na jednu visoku loptu koja je išla prema njemu.

13. minuta – GOOL Costa je primio loptu nalijevoj strani te se sjurio prema vratima. Tukao je u donji lijevi kut, Eduardo nije uspio obraniti njegov udarac.

12. minuta – Lewandowski je tukao, no nije bilo opasno.

10. minuta – Traje veliki pritisak Bayerna, pitanje je koliko će Dinamo izdržati.

9. minuta – Costa je ubacio u peterac, Pivarića je lopta pogodila u ruku, ali je sudac pokazao da se igra dalje.

7. minuta – Igra se većinom na Dinamovoj polovici, no za sada Bayern nije stvorio veću priliku.

5. minuta – Na Allianz Areni čuje samo navijanje Dinamovih navijača.

2. minuta – Costa je ubacio iz kornera, Kimmich je tukao glavom malo iznad vratnice.

1. minuta – Počela je utakmica.

20:25 – Pogled s tribina prije početka utakmice.

20:04 – Glavni sudac utakmice je Bjelorus Aleksei Kulbakov. POmoćnici će mu biti Vitali Malyutin i Oleg Maslyanko.

19:52 – Dinamov trener u prvu je postavu uvrstio 18-godišnjeg Filipa Benkovića. Zaigrat će umjesto Sigalija na pozicijji stopera.

19.43 – Dolazak Bayenovih nogometaša na stadion.

19:03 – Ovako izgleda Allianz Arena malo manje od dva sata prije početka utakmice.

18:45 – Još jedan zastrašujući podatak objavili su Bavarci, a on govori da je Bayern slavio u zadnjih šest utakmica u Ligi prvaka na svom stadionu. Pri tome su zabili 22 gola.

18:41 – Njemačka policija uhitila je 40 navijača Dinama. Više pročitajte ovdje.

Dinamovi navijači u Münchenu

18:16 – U jedinom dosadašnjem dvoboju ove dvije momčadi slavio je Dinamo. Bilo je to 1963. i Kupu velesajamskih gradova. Utakmice koja je završila rezultatom 4-1 prisjetili su se i Bavarci što su objavili na svom Twitteru.

18:14 – Da će Dinamu u Allianz Areni biti teško suprotstaviti se Bayernu, jasno je svima, a podatak koji govori da njemački prvak u posljednje 33 utakmice grupne faze Lige prvaka samo jednom nije zabio pogodak govori koliko su učinkoviti njihovi napadači.

Mamić bez Pinta i Sigalija

17:12 – Još nekoliko sati ostalo je do susreta između Dinama i Bayerna, kojeg Zoran Mamić smatra najboljom momčadi na svijetu.

– Igramo protiv trenutno najbolje ekipe na svijetu i velika je čast biti tu. Cijenimo ih, znamo koliko su kvalitetni i moći, ali i oni su ljudi od krvi i mesa, dat ćemo sve od sebe pa nakon utakmice vidjeti kako će završiti – rekao je trener uoči utakmice pa nastavio.

– Pinto nije došao s nama u Njemačku, a nema niti Sigalija. Sigurno će nam obojica nedostajati, ali igrat će mladi Benković u kojeg imamo silno povjerenje i za kojeg smo uvjereni da će biti odličan.

Navijači okupirali München

14:28 – Hrvatski prvak Dinamo u utorak će u Münchenu s Bayernom odigrati prvu ovosezonsku gostujuću utakmicu u Ligi prvaka, a na njoj će ga pratiti veći broj navijača. Još prije nekog vremena iz Dinama su objavili kako je klub odobrio vaučere i rasprodao sve raspoložive ulaznice na tribini za gostujuće navijače.