Arsenal-West Ham 0-2: Bilić napravio senzaciju i stigao do velike pobjede u debiju na Emiratesu

Očekivalo da će nogometaši Arsenea Wengera imati lagan posao

West Ham Slavena Bilića napravio je veliko iznenađenje u prvom kolu engleske Premier lige nakon što su pobijedili favorizirani Arsenal s 2-0 i to na Emiratesu. Arsenal je dominirao cijelu utakmicu, te je stvarao šanse, no West Ham je poveo u 44. minuti. Nakon ubačaja iz prekida i velike pogreške vratara Petra Čecha glavom je loptu u mrežu ugurao Kouyate.

Početkom drugog dijela, točnije u 56. minuti vodstvo je povećao Zarate. Okrenuo je nekoliko igrača na 20-ak metara od gola te je prizemnim udarcem prevario Čecha, koji je doduše mogao bolje reagirati. Do kraja utakmice Arsenal je anstavio pritiskati, međutim nisu uspjeli doći do preokreta.