Braća Sinković upravo su osvojili zlato na Olimpijskim igrama u Riju (ovo nam je, zasad, drugo)

Sinkovići u furioznoj završnici postali olimpijski pobjednici

Aktualni svjetski prvaci u dvojcu na pariće, braća Martin i Valent Sinković osvojili su zlato u Riju. Sinkovići su u posljednjih 500 metara uništili Litavce i osvojili zlatnu medalju.

U konačnici su slavili sa sekundom i 11 stotinki prednosti. Broncu su osvojili Norvežani Borch i Tufte.

Utrku u finalu Olimpijskih igara počeli su u 16.24 sati u Rio de Janeiru nakon što su u svojoj polufinalnoj skupini uvjerljivo osvojili prvo mjesto.

‘Teže od očekivanog, nitko nam nije došao tako blizu’

“Bilo je puno teže od očekivanoga, jer su nam Norvežani i Britanci došli sasvim blizu. Nikako nije bilo lako, dosad nam nitko nije došao tako blizu, stvarno su nas pritisnuli. Ali to je očekivano, ovo su ipak Olimpijske igre, svi su jako nabrijani na nas, posebno zato što smo dugo nepobijeđeni”, rekao je poslije utrke Martin Sinković.