Brigita Matić druga u Europi, nije uspjela pronaći način kako pobijediti nizozemsku džudašicu

Dvije hrvatske juniorke izgubile su u borbama za broncu u Oberwartu

31.08.2014., Zracna Luka Zagreb, Zagreb -  Docek Hrvatske olimpijske delegacije mladih koja se vratila s 2. Olimpijskih igara mladih odrzanih u Nandzingu. Brigita Matic.

Hrvatska džudašica Brigita Matić osvojila je srebrnu medalju na Europskom juniorskom prvenstvu koje se održava u austrijskom Oberwartu.

Matić u finalu kategorije do 78kg nije uspjela pronaći rješenje za Nizozemku Larissu Groenwold koja je na koncu slavila tehnikom gušenja. Matić je do finala pobijedila Poljakinju Beateu Pacutu, Ruskinju Marinu Bukreevu i Španjolku Saru Rodriguez.

Vuković i Kovač na korak do medalja

Nadomak medalje ostale su Buga Kovač i Katarina Lucija Vuković. Kovač je u borbi za broncu kategorije do 63 kg poražena od Njemice Seline Dietzer, dok je Vuković u kategoriji +78 kg izgubila borbu protiv Ruskinje Iuliie Liančihenko.

U kategoriji do -81kg, Dominik Družeta je zauzeo 7.mjesto, baš kao i Tihea Topolovec koja se prvog dana natjecanja borila u kategoriji -52kg