Cedevita je ponovno slavila u Istanbulu (ali je ovaj puta upisala premijernu pobjedu u Euroliginom Topu 16)

Jacob Pullen ubacio je 25 poena i imao pet asistencija u 79-72 pobjedi

20.12.2015., Dom sportova, Zagreb - ABA liga, 15. kolo, KK Cedevita - KK Sutjeska. Jacob Pullen. Photo: Grgur Zucko/PIXSELL

Košarkaši Cedevite stigli su do prve pobjede u skupini E Euroliginog Topa 16 nakon što su sa 79-72 slavili na gostovanju kod Darüşşafake. Obje su momčadi prije ove utakmice imale upisane poraze iz ogleda prethodnog kola. Drugo je ovo slavlje Cedevite u Istanbulu gdje je u prvom krugu natjecanja upisana pobjeda i protiv Efesa.

U neizvjesnoj završnici utakmice u Istanbulu momčadi su u posljednju minutu ušle u rezultatskom egalu nakon što je nekadašnji košarkaš Splita Jamon Gordon svojim četvrtim poenom postavio 72-72. Uslijedila je trica (treća iz šestog pokušaja) Henryja Walkera, a potom i mirnoća sa crte slobodnih bacanja Jacoba Pullena, odnosno Jamesa Whitea koji su postavili konačan rezultat.

Upravo je Pullen s 25 poena (od čega 19 u drugome poluvremenu) bio najzaslužniji za slavlje sastava Veljka Mršića, a treba spomenuti i zapažene uloge Walkera (13 koševa) i Mire Bilana (11 poena, devet skokova), jedinih koji su još ubacili dvoznamenkast broj poena.

Slijedi gostovanje kod Unicaje

Najbolji u turskoj momčadi bio je Semih Erden s 13 ubačenih koševa, šest uhvaćenih lopti i četiri blokirana pokušaja šuta Cedevitinih igrača.

U sljedećem kolu za sedam dana Cedevita, čiji su igrači na ovoj utakmici ubacili 12 trica, gostuje u Malagi kod Unicaje.