Chelsea pobijedio na gostovanju po prvi put od kolovoza, Tottenham osvojio samo bod

Londonski tim sada je na 14. mjestu tablice

Chelsea's Brazilian-born Spanish striker Diego Costa (C) celebrates scoring his team's third goal with Chelsea's Brazilian midfielder Oscar (L) and Chelsea's Brazilian midfielder Willian during the English Premier League football match between Crystal Palace and Chelsea at Selhurst Park in south London on January 3, 2016. AFP PHOTO / ADRIAN DENNIS

RESTRICTED TO EDITORIAL USE. NO USE WITH UNAUTHORIZED AUDIO, VIDEO, DATA, FIXTURE LISTS, CLUB/LEAGUE LOGOS OR 'LIVE' SERVICES. ONLINE IN-MATCH USE LIMITED TO 75 IMAGES, NO VIDEO EMULATION. NO USE IN BETTING, GAMES OR SINGLE CLUB/LEAGUE/PLAYER PUBLICATIONS. / AFP / ADRIAN DENNIS

Nogometaši aktualnog engleskog prvaka Chelseaja svladali su na gostovanju Crystal Palace s uvjerljivih 3-0 i napredovali na 14. mjesto na tablici. Ovo je bila prva pobjeda Chelseaja na gostovanju od trijumfa nad West Bromom u kolovozu.

U utakmici koja je odigrana u kasnijem terminu londonski Tottenham odigrao je samo 1-1 na gostovanju kod Evertona i propustio se približiti vodećem Arsenalu.

Londonska momčad je jedan gol postigla u prvom, a dva u drugom poluvremenu. Nogometaši Guusa Hiddinka poveli su u 29. minuti golom Brazilca Oscara, na 2-0 je povisio Willian u 60., a šest minuta kasnije Diego Costa postavlja konačnih 3-0.

Susret je obilježila i ozljeda jedna od najvećih zvijezda u momčadi Chelseaja, Belgijanca Edena Hazarda, koji je igru zbog povrede prepone napustio u 16. minuti.

Otkako je Guus Hiddink stigao na Stamford Bridge,’ Bluesi’ su upisali po dvije pobjede i dva neodlučena ishoda, a Diego Costa je u dva susreta pod vodstvom Hiddinka zabio tri gola i upisao asistenciju.

Tottenham Hotspur's English midfielder Tom Carroll (L) passes the ball during the English Premier League football match between Everton and Tottenham Hotspur at Goodison Park in Liverpool, north west England on January 3, 2016. AFP PHOTO / PAUL ELLIS RESTRICTED TO EDITORIAL USE. NO USE WITH UNAUTHORIZED AUDIO, VIDEO, DATA, FIXTURE LISTS, CLUB/LEAGUE LOGOS OR 'LIVE' SERVICES. ONLINE IN-MATCH USE LIMITED TO 75 IMAGES, NO VIDEO EMULATION. NO USE IN BETTING, GAMES OR SINGLE CLUB/LEAGUE/PLAYER PUBLICATIONS. / AFP / PAUL ELLIS
AFP

Tottenham je na gostovanju kod Liverpoola odigrao tek 1-1. Domaćin je poveo u 22. minuti golom Aarona Lennona, a izjednačio je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Bamidele Alli.

Na ljestvici vodi Arsenal sa 42 boda, Leicester City je drugi sa 40 bodova, na trećem mjestu je Manchester City sa 39 bodova, a Tottenham je četvrti sa 36 bodova. Posljednja tri mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Newcastle United (17), Sunderland (15) i Aston Villa (8).