Cibona je kod Mege nerazumno forsirala tricu i izgubila šestu utakmicu u ABA ligi

Cibona je u Sremskoj Mitrovici imala iznimno loš šut za tri poena (9-40), James Florence pogodio je tek jednu tricu iz deset pokušaja

11.11.2015., Zagreb, KC Drazen Petrovic - 3. kolo kosarkaskog FIBA Europa Kupa, KK Cibona - KC Sopron. James Florence.

Košarkaši Cibone nakon pobjede protiv Soprona u Europskoj ligi, nisu uspjeli u gostima svladali Mega Leks, u 10. kolu ABA lige domaćin je u Sremskoj Mitrovici slavio 76:72. Bila je to sedma pobjeda za momčad koju je osmislio menadžer Miško Ražnatović, dok su cibosi doživjeli šesti poraz ove sezone u regionalnom natjecanju, pa su na omjeru 4-6.

Cibona se mučila veći dio utakmice, da bi u 34. minuti utakmice tricom Siriščevića konačno povela 58:57. Do tad je Cibonin trojac Florence, Rozić i Siriščević tricu gađao 0-12. No, domaćin je odgovorio serijom 8-0 u sljedeće tri minute, a tu prednost igrači Slavena Rimca do kraja više nije stigla.

Šut za tricu 9-40

Nije ni mogla, uz šut Florencea izvan crte 6,75 metara od 1-10, Rozićevih 0-5 i Siriščevićevih 1-7, uz tek neznatno bolje Krušlina i Joskimovića s 3-7.

Za tricu su cibosi šutirali 9-40, manje su imali pokušaja za dva poena (15-35).

Jagodić-Kuridža 17 poena

Kod Cibone, Marko Jagodić-Kuridža ubacio je 17 poena, Nebojša Joksimović i James Florence dodali su po 11, a Filip Krušlin 10 poena. Za domaćina je Nikolić ubacio 20, a Luwawu-Cabarrot, čije atraktivno zakucavanje možete pogledati u gornjem linku, dodao je 19 poena.